onko kellään muulla kaksosella vahvaa taipumusta masennukseen? itsellä se tuntuu iskevän aina,positiivisestä elämänasenteesta huolimatta. hengenheimolaisia?
masennus ja kaksonen
6
1794
Vastaukset
- kaksostyttö
Mulla ei ainakaa oo masennusta, vaikka on molemmat vanhemmat kuollut ja siskollaki ongelmia... ja ikää vast alle 24...
- taas taas taas
Älkä vastatko.
- nasutin
ja mikähän sinun ongelma mahtaa olla? jos et parempaa tekemistä löydä,vaihda sivuja jossa vierailet
- Gem-Ud
Et vaikuta aidolta, mutta vastaan siitä huolimatta. Itselläni on ajoittain jonkinlaista surumielisyyttä, mutta sitten taas koen suurta iloa. Äärimmäiset tunteet kulkevat usein käsikädessä. Valo ja varjo vaihtelevat. Löydän kuitenkin kaikesta hyvän puolen, jopa surullisuuskin on kaunista. "Tasapaksu" ihminen ei oikeastaan elä. Suuret taiteilijat ovat aina olleet äärimmäisiä tunne-elämältään.
- kaksoneN19
Masennusta on ollut pidempään (psykiatrilla olen n. 4v käynyt), johtanut jopa syömättömyyteen ja siten anoreksiaan. Nyt suurimmista ongelmista päässyt eroon, mutta elämä tasapaksua, eikä mikään kiinnosta eikä mitään jaksa. Viimeiset mehut jo puristettu. Ikää vasta juuri 19v, äiti kuollut muutama vuosi sitten, isän kanssa ongelmia kun rupesi ryyppäämään, läheiset ihmiset sairaana, kihlattu ei ymmärrä tilannetta eikä ole oikeastaan tukena lainkaan. Terveyden kanssa ongelmia.. elämä painaa päälle, mutta tähän asti jaksettu niin eikhän tästä masennuksestakin päästä eroon!
- raipe
minulla on taipumusta masennukseen ja olen ajatellut myös että muillakin kaksosilla on siihen taipumusta. mielialalääkitys on ja kuitenkin se iskee suurempana
varsinkin keväisin ja syksyisin. kesä on aika stabiilia aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1262073
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301543En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k941408- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1401181The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121111Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223932- 155895
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779