joo eli täs tulee pojille yks kysymys eli haluisin tietää että jos ootte ihastunut johonkin tyttöö joka on sun kanssa samassa LUKIOSSA niin mitkä asiat tekee sen et tykkäät jostain ja mitkä asiat vähentää sitä? (siis tiän et se on ihan henkilökohtasta mut näin yleisesti)
entä millä perusteella te mietitte et minkälainen se on? (siis luonne ja muut) jos et yhtään tunne sitä.
Päätätkö kavereiden tai istumapaikan perusteella luokissa et onks joku nörtti, tavallinen, suosittu?
entä millä perusteella te mietitte et minkälainen se on? (siis luonne ja muut) jos et yhtään tunne sitä.
Päätätkö kavereiden tai istumapaikan perusteella luokissa et onks joku nörtti, tavallinen, suosittu?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mä vaan ihastun, en ees tiiä miks.
Mut onks lukios muka viel toi toi nörtti toi ei juttu?
Ei ainakaan mun lukios.
En oo kuullu kenenkään puhuvan nörteistä tai mistään luokista kertaakaan koko lukion aikana.
Se on jääny ala-asteelle ja nuorten ylä-astelaisten tasolle.
Ei kukaan kato enää jonkun kavereita ja sen perusteella rinnasta niitä luokkiin.
Kyl lukios on ihan aikuisten säännöt menos.
Kaikkea hyvää sulle ja Jumalan siunausta :)
Emmä oikeestaan tiiä miks oon ihastunut.. Yhtäkkii vaa se tyttö näyttikin niiiiiin hyvältä, joskus joulun jälkeen vasta ihastuin, ennen en oikeestaan ees ollut nähnyt tyttöä.
Kai se vaan on se ulkonäkö kun ensin pistää silmään, tai jos on vaik jutellu tai kuullu sen juttelevan ni jo pelkkä ääni voi saada ihastumaan.
Mä en kauheesti mieti millanen se on, vaan odotan vaan et joskus juteltais tai tavattais kunnol, mut oon kai sen verran ujo, et ei oo sitä tilaisuutta tullu. Mut ei ne sen kaverit/ mikään istumapaikka ym. siihen ihastumiseen ja ajatuksiin vaikuta, eikä nörtteys haittaa, tuopahan sitten rahaa perheelle! :D