Oktavian tyyppivika

Hellou skodailijat, pitkästä aikaa taas ilonanne......
tälläkin palstalla on jatkuvasti väitetty, että Octavian vesivuodot ovat ollet vain alkupään (v. 2004-2005) valmistettujen Octavioiden ongelma. Kuten kaikki asioista tietävät ovat jo kauan sitten ymmärtäneet, kyse on ollut vain skodailijoiden asioiden vääristelystä. Totuus on, että Ocu II vuotaa vedet sisälle, olipa sen valmistusajankohta vaikka hetki sitten!

http://www.ultimatevw.com/keskustelu/?cmd=aihe&id=3145& sivu=363
112414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onko tässä nyt kyseessä "etsi viisi virhettä" -tyyppinen postaus vai mikä?

Linkit on aina terveellisiä - nytkin oli mukava huomata noista kommenteista, kuinka tyytyväisiä Skodaan on oltu. Näkyyhän se tosin myyntimäärissäkin.

Äänestä

aina sanonut,että hyvä kun tälläiset ihmiset purkaa täällä pahaa mieltä/katkeruutta.En ymmärrä niitä jotka purkaa mieltänsä bussipysäkkeihin ja mummoihin kaupungilla.Yhteiskunta siinä säästää.Ja en ole ollenkaan pahoillaan siitä että sun pahamieli kohdistuu tähän palstaan...jollain tavalla kuitenkin se naurattaa ja piristää mieltä toi sun musta huumori...ja huumoria olla pitää..aina!
Niin että kirjoittele toki vielä ja jätä bussipysäkit ja kunnialliset veronmaksajat rauhaa.Kyllä tähän maailmaan noita sunkin mielipiteitä mahtuu.

Jos jäi vielä pahamieli,niin anna tulla kaikki,jos se vain sua helpottaa.

Äänestä

Olen aina sanonut,että hyvä kun tälläiset ihmiset purkaa täällä pahaa mieltä/katkeruutta.En ymmärrä niitä jotka purkaa mieltänsä bussipysäkkeihin ja mummoihin kaupungilla.Yhteiskunta siinä säästää.Ja en ole ollenkaan pahoillaan siitä että sun pahamieli kohdistuu tähän palstaan...jollain tavalla kuitenkin se naurattaa ja piristää mieltä toi sun musta huumori...ja huumoria olla pitää..aina!
Niin että kirjoittele toki vielä ja jätä bussipysäkit ja kunnialliset veronmaksajat rauhaa.Kyllä tähän maailmaan noita sunkin mielipiteitä mahtuu.

Jos jäi vielä pahamieli,niin anna tulla kaikki,jos se vain sua helpottaa.

Äänestä

Susuki pv-stä rengas puhki vai eikö iskä anna bensarahaa,kun tänne kirjoittelet..
äläkä vaan sano että olet aikuinen ihminen..(tai älä ainakaan tunnusta),sillä silloin olisin jo aika huolissaan susta. :) mut hyvää kevättä...ja mopoilu ilmoja,tervehditään kun tavataan.

Äänestä

Käytät ym. ilmaisua "kuten kaikki asioista tietävät" tai "totuus on, että" muka totuutena, jonka olet kuullut mm. näillä palstoilla. OKTAVIAN tyyppivika vesivuoto ja ÖLJYNKULUTUS. Puhdasta sontaa. OKTAVIA on piikki lihassa, hyvä auto. Muuten, _tiedottaja_ se on Octavia. Tiedottajalle kysymys. Onko tämän ongelman poistamiseen muita keinoja, kuin lopettaa koko merkin ja mallin valmistus???? Meidän oktaviassa ei ole muita "tyyppivkoja!", kuin käyttövoimavero.

Äänestä

Kahdestaan? Octavialla.

Äänestä

Sinulla ei Octaviaa.
Minulla Octavia II - aina ulkona taivasalla. Kokemusta 1,5 vuotta.

Ei ole koskaan mistään vuotanut sisälle vettä. Mutta seuraavat viat on pakko myöntää:
- Märistä kengistä ja vaatteista voi valua sisätilohinkin vettä
- Avoimesta ikkunasta tai avatusta ovesta voi sataa/roiskua sisälle mm. sadevettä.
MOT.

Äänestä
  • Älä suotta todista valaehtoisesti, kuin muutenkaan, sillä tässä ko. OKTAVIASSA ei ole muuta tyyppivikaa, kuin äärimmäisyyteen viety typeryys yhdistettynä giganttiseen ääliömäisyyteen.

    Äänestä

  • on tyyppivika kirjoitti:

    Älä suotta todista valaehtoisesti, kuin muutenkaan, sillä tässä ko. OKTAVIASSA ei ole muuta tyyppivikaa, kuin äärimmäisyyteen viety typeryys yhdistettynä giganttiseen ääliömäisyyteen.

    oman luonteesi laatua siinä analysoit

    Äänestä

  • itsesi kirjoitti:

    oman luonteesi laatua siinä analysoit

    Olet oikeassa meitä ääliöitä on vähintään kaksi sinä ja minä. Minä, koska ylipäätään ryhdyn tällaiseen ja sinä.... no luonnostaan.

    Äänestä

kiinni seuraavalla sateella, niin tulee vähemmän vettä sisälle.

Ei meidän 2007 vuosimallin Octaviaan ole ainakaan vettä tullut sisälle sateilla eikä Porin viimekesäisillä tulvilla.

Liekö meillä sitten joku maanantaiaamun malli, johon on unohtunut asentaa nämä tyyppiviat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


_Tiedottaja_ kirjoitti:

Hellou skodailijat, pitkästä aikaa taas ilonanne......
tälläkin palstalla on jatkuvasti väitetty, että Octavian vesivuodot ovat ollet vain alkupään (v. 2004-2005) valmistettujen Octavioiden ongelma. Kuten kaikki asioista tietävät ovat jo kauan sitten ymmärtäneet, kyse on ollut vain skodailijoiden asioiden vääristelystä. Totuus on, että Ocu II vuotaa vedet sisälle, olipa sen valmistusajankohta vaikka hetki sitten!

http://www.ultimatevw.com/keskustelu/?cmd=aihe&id=3145& sivu=363

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu