torjureaktioita ? Kyttääkö äijät ?
Kertokaa kokemuksistanne !
Imettäminen koneessa,
11
1669
Vastaukset
- imettäminen
Imetin 9kk:den ikäistä koneessa,ainakin nousussa.
Koneen laskeutuessa taisi lapsi nukkua.
En katellu kyttäskö joku,tuskinpa...:) - mua koskaan
ainakaan äijät kytänneet.
Tisseistä kiinnostuneen miehen mielestä mikään ei ole vastenmielisempää kuin ajatus, että niitä käytetään alkuperäiseen tarkoitukseensa. Tirkistelijätapaukset kiertävät imettäjät kaukaa. Vanhat tädit joskus mulkkaavat ja mutisevat, ja nuoria miehiä OK-SET-TAA ajatuskin..
Mutta ihan oikeasti, jos imettää, niin ei sieltä mitää tarvitse näkyä. Katso vaikka peilistä joku kerta. Se on kaikille siistimpää niin ja sitten voi imettää missä huvittaa. - ei nyt sentään!
En minä tiedä miten sinä imetät, mutta eipä kukaan ainakaan koskaan ole minun imettämistäni lentokoneessa huomannut. Ja lentoja on tuolle tissilapselle kertynyt ainakin 20. Imetyksen voi huomata koneessa paikallaan imettäessä ehkä juuri vieressä istuja, jos imetyspaidan raosta rintaa antaa.
Eipä ole läähättäjät koskaan tulleet imettäessä mieleenkään! - varmaa tietoa
onnistu imettäminen lentokoneessa ja syy on että tila on paineistettu ja maito ei tule ulos tissistä vaikka kuinka imisi.Ota siis tuttipullo ja tuttelia niin pentusi kuole nälkään. LIsää asiasta löytyy www.ilmailulaitos.fi/info.
- näitä riittää
ALA VAAN USKO!!! hehehheh, no tuskin niin tyhmä olisitkaan....
- tulee..
maitoa koneessa,minulta ainakin!!
- se tosiaan on
ei tule kusikaan, vaan nousee päähän niinkuin äskeisen kirjoittajasta hyvin huomaa. Just sen paineistuksen takia...
- Mistä teitä riittää?
*erseesi on paineistettu niin ettei *aska tule ulos lentokoneessa.
Tää on varma tieto. - ei mikään
kun kiusata maailman tosikoita ja uusavuttomia. Kohta tulee lisää ja teillä on kova vaiva miettiä mikä on totta ja mikä ei. Odottakaa..
- tyhmyyttäs
ei mikään kirjoitti:
kun kiusata maailman tosikoita ja uusavuttomia. Kohta tulee lisää ja teillä on kova vaiva miettiä mikä on totta ja mikä ei. Odottakaa..
selitellä. Tollai ovelasti pumppaat täältä tietoa, kun hölmöytes pulpahtelee ihmisten ilmoille ryöppyinä. Turha sun on ittelles uskotella olevas viisaampi. Viisaampi ei tekis nimitäin noin. Huomionhakuinen nuori tyhmä tekee.
- kyselisi
Totta kai voit imettää. Imettäminen on maailman luonnollisin asia. Minä ainakin ilmettäisin, enkä kyselisi keltään. Sehän voi siellä penkillä hyvin huomaamattomasti. Laitat vähän peittoa tai jotain näkösuojaksi ja eikun hommiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2092492- 581335
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621187Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661137Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?1871088- 981073
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j3731059Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221048Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58985Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153982