Puolet kuuteista hukkuu verkkoihin, mutta savolaiset vaan kalastaa. Muualla missä sivistys on yleisempää verkkokalastus olisi kielletty jo aikoja sitten. Hävetkää kalakukot, te tuhoatte norpan vielä sukupuuttoon.
Saimaalla pikainen verkkokielto
8
1148
Vastaukset
- osaa hävetä..
kun on tarpeeksi juntti, ni ei tunne sanaa häpeä.
Kuutit varmaan menee pakastimeen. Säästää taas, kun ei tarvi ostaa atrian punaista alennuksesta. - ikikikikikiiiiiik
kalastaa norppavesilla. Sitä paitsi norpat syövät kaikki muikut ja parasta norpan suojelua on niiden kalastus kuten myös metsästys on parasta luonnonsuojelua haluatko että riistapellot ja pajujen kasvatus lopetetaan ja sen jälkeen tulevat kaikki sudet sinne kehäkolmosen betoni bunkkeri yksiöön ja mites sitten suu pannaan kun hamppu ja pumppu loppuvat sinulta siellä meluisassa juottolassa että syö vaan sitä HK: n punaista minä syön luomua ah ah ah..
- vähän..
puhallappas tähän.. ohhoh .. pohjiin meni.
- suosittelen..
että kun alkaa toisesta päästä tulla tavaraa,niin kallista päätäsi senverran että saat syötyä sen luomusi toistamiseen.
- tokkiisa!
Vuan kylläppään myö ollaannii vaekutusvaltanan muakunta.Myö näköjään kalastettaan kuutit,salametästettään suvet ja muut rietat.Hirvettii kuoloo sukupuuttoon meejän tiimoelta.
Yhestä asijasta että näy hiiskuvan sitte sannookaan.Myöhän viijjään vielä teekäläesten rahattii.- pahemppoa
Viettä niijen naesethi.
- hölmöiltä
WinCapita vei jo savolaisten rahat. Nyt tarvitaan kuutin nahkoja kaupankäyntiin. Olette te aika tunareita.
- eiks-vapa-riitä
Saimaa on tosi huono kalajärvi....verkoilla tyhjennetty jo kauan sitten. Norpat syö _______________n kalat=lol.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei205313- 501371
- 11807
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58778- 46752
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52747- 46744
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49736Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom132725Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille8724