en osaa päättää et kumman ostaisin ekaksi lisäosaksi.. ne kenellä nyt on nää lisäosat vois sanoo mielipitees kumpi on parempi tässä tulee:
Yliopisto vai yöelämää
pyytäisin et joku vastais :)
Yliopisto vai yöelämää
pyytäisin et joku vastais :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Yliopistoon kyllästyy helposti. Jos haluaa hankkia simeille autoja ja uusia mahdollisuuksia, mielestäni ekaksi lisäosaksi kannattaa ostaa Yöelämää. Mutta mielestäni Matkoilla on kaikkein paras lisäosa näistä kaikista tähänastisista mitä olen ostanut.
Yliopisto on tosi kiva lisäosa, mutta joskus yliopistolla pelaaminen saattaa olla vähän puisevaa. Simien opiskeluvaihe on kuitenkin hyvä juttu, koska simeillä on jo hyvin taitoja hallussa kun aloittavat aikuisikänsä, ja uralla eteneminenkin alkaa nopeammin.
Yöelämää on autojen ja treffijuttujen kannalta ihan mahtava lisäri, mutta EA:n sivuiltahan saa nykyään ladattua pihatien ja autoja ( autoja saa ladattua muiltakin sivuilta ihan mahdottoman paljon), joten ajettaviin autoihinkaan ei enää Yöelämää-lisäriä tarvitse.
Vähän hankala suositella oman makunsa mukaan, kumpi kannattaisi hankkia. Mutta jos kovasti haluaisit että simisi voivat mennä treffeille, valitse Yöelämää. Jos taas mielummin haluat että teinit pääsevät viettämään opiskeluelämää, valitse Yliopisto.
Joka lisärissähän tunnetusti on tullut joku "erikoinen olento" peliin. Jos on tällaisista kiinnostunut, niin voi vaikuttaa valintaan myös... Eli Yliopistossa tulee zombit ja Yöelämässä vampyyrit.
Mä mietin kans että minkä mä ostasin niin autto kun luin radosims.comista muiden pelaajien arvosteluita
Toiset eivät pidä yliopistolisäosasta, lähinnä sen takia koska yliopiston läpipeluusta on tehty puolipakollista (simit saavat punaisen muiston jos kasvavat teineistä aikuisiksi menemättä yliopistoon, taikka keskeyttämisestä..). Toisaalta yliopiston käyneet simit saavat uusia paremmin palkattuja aloja auki, yliopisto on hyvää aikaa taitojen kehittämiseen ja perheystävien hankkimiseen, hyvin yliopistossa menestyvät simit palkitaan apurahoilla. Ja ei sen yliopisto ajan pelkkää opiskelua tarvitse olla suostuttelee vaikka turhat asuntola kaverit kirjoittamaan lopputyötä samaan aikaan kun oma simi järjestää pirskeitä.. ;) Yöelämää lisäosassa tulevat toki autot ja ainakin minun mielestäni parhaan näköiset maxis made vaatteet. Treffien pelaaminen on toki myös suuri uudistus josta joko pitää tai sitten ei, omasta mielestäni se on erittäin kätevä tapa saada simit platina mielialalle ja ansaita tavoite pisteitä. Molemmat ovat siis hankinnan arvoisia, itse suosittelen pitäytymistä ilmestymis järjestyksessä ja näin ollen yliopisto lisäosaa (sitä paitsi lehmäkasvit ovat luttanoita..)
...Yöelämän! Se on huippu! Stadi on vähän niinkuin oma naapurustonsa.
kiitti tosi paljon, oon miettiny ja katellu näitä mitä ootte lähetelly. Oon kyl nyt kallistunu tohon yöelämään, autot,treffit,vamppyyrit siistiä :D et olen kiitollinen et autoitte koska mulla oli vaikeuksia kumman ostais KIITTIIII!!!!
Musta yöelämä on parempi koska siinä saa autoja ja on muutenkin kivempi.