MMM

Kokoomus ja sossut valitsivat Etelä-Savoon maakuntajohtajan, joka julisti Etelä-Savon vahvuuksiksi MMM. Missä ovat nyt teot, kunn Mukkelin ainoa matkailukohteeksi sopiva museoa lakkaa toiminnasta ja esineet häipyvät päämajakaupungista. Eipä ihme kylläkään, mainostaajan Mikkeli logollaankin poismuuttamista, vaikka vaakuna olisi ainutlaatuinen niin eipä sitä missään näy.
Toisaalta eipä huolta - Mikkeli nousuun Hännin tekojäärädalla!!!
7787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

MMM ???

Äänestä

mitä siitä tarkoittaa Mukkeli???? jotka en tajua mitä toi tarkoittaa Mukkelin ainoa sanaa?????

Äänestä

nuo tämän palstan kirjoittajat!

Tuostakaan aloituksesta ei saa mitään tolkkua!

Pitääkö meidän olla jopa ajatusten lukijoita?

Äänestä
  • Kyse on ilmeisesti Anttolassa sijaitsevasta yksityisestä lentomuseosta,joka syksyyn mennessä lakkaa omistajan ikäännyttyä. Tavarat ja museoesineet hajoavat ympäri Suomea kun esimerkiksi Mikkelin kaupunki ei älynnyt hankkia museota itselleen vaikkapa liitteeksi Päämaja- ja Marskin museoon. Jos matkailua taistolaisen maakuntajohtajan mukaan mainostetaan "Mikkeli-nousuun"-valtikksi olisi siihen myös satsattava vai tarkoittaako "MMM" vain jatkuvaa "Möhläily Munaus Mahtailu" meininkiä???

    Äänestä

  • Riittä kun osaa lukea. Koko sivun juttu lentomuseon sulkemisesta luulisi riittävän selvästi osoittavan Mikkelin suhtautumisen matkailun kehittämiseen.

    Äänestä

MMM = Mitä Missä Milloin

"Mukkelin ainoa matkailukohteeksi sopiva museoa lakkaa toiminnasta ja esineet häipyvät päämajakaupungista."

Mikä paikka on Mukkeli?

Mistä ihmeen museosta kirjoitat?

Sitäisi kirjoittaa selvin päin, jotta muut saisivat selvän, mitä oikein olet kertomassa.

Äänestä
  • Se Mukkeli on Mikkelin uusi nimi, kun raha-asiat meni mukkelis makkelis.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Missä teot? kirjoitti:

Kokoomus ja sossut valitsivat Etelä-Savoon maakuntajohtajan, joka julisti Etelä-Savon vahvuuksiksi MMM. Missä ovat nyt teot, kunn Mukkelin ainoa matkailukohteeksi sopiva museoa lakkaa toiminnasta ja esineet häipyvät päämajakaupungista. Eipä ihme kylläkään, mainostaajan Mikkeli logollaankin poismuuttamista, vaikka vaakuna olisi ainutlaatuinen niin eipä sitä missään näy.
Toisaalta eipä huolta - Mikkeli nousuun Hännin tekojäärädalla!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu