Asutaan

Sellaistako inkkarikylässä tarvitaan,muuten asutaan ku pellossa.
8590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

miksi pitää lannistaa?

Äänestä

monestihan se menee niin, että todelliseen muutokseen tarvitaan lähtölaukaus ruohonjuuritason ihmisiltä. eli miksi ei? vois samalla kohentaa inkkarinkin elinoloja ja ehkä pyhiksen tiheimmin asutusta alueestakin tulisi elinkelpoinen. samalla voisi tehdä inkkariin läpikulun emolahden tieltä??

Äänestä
  • tosi hyvä idea! tai siis kumpikin! kierrätys ja läpikulku. liikennehä inkkarikylässä on vilkasta, kun on niin paljon asukkaita ja vielä pellikkakin vilkastaa entisestään.. tieki taitaa olla huonossa kunnossa. kärkkäisen tieltä kun tulee niin aina vaaratilanne, kun kääntyy.

    Äänestä

  • hyvä idea kirjoitti:

    tosi hyvä idea! tai siis kumpikin! kierrätys ja läpikulku. liikennehä inkkarikylässä on vilkasta, kun on niin paljon asukkaita ja vielä pellikkakin vilkastaa entisestään.. tieki taitaa olla huonossa kunnossa. kärkkäisen tieltä kun tulee niin aina vaaratilanne, kun kääntyy.

    tosi hyvä idea! tai siis kumpikin! kierrätys ja läpikulku. liikennehä inkkarikylässä on vilkasta, kun on niin paljon asukkaita ja vielä pellikkakin vilkastaa entisestään.. tieki taitaa olla huonossa kunnossa. kärkkäisen tieltä kun tulee niin aina vaaratilanne, kun kääntyy.

    Äänestä

aina olla niin jäykkä? kyllä minä ainakin haluan jättää jälkeläisilleni puhtaan paikan asua. se on hyvä aloittaa tästä kotikunnasta. saavatpahan samalla juniorit esimerkkiä, että tämä on tärkeä asia ja näkevät, että miten pienellä asialla asioihin voi vaikuttaa!

Äänestä

asutaanhan sitä pellossa ku alueen viihtyvyyden eteen ei olla ikinä tehty juurikaan mitään. kaikillahan pitää olla paikka asua, oli miten rakkari tai elämästään miten ulalla tahansa. ja nyt puhutaan marginaaliryhmästä.

joitakin tuhoutuneita rivareita on paikkailtu ja nyt uusittukin mut ei se sitä tarkota että täällä pellolla asutaan. taitaa lähimmät pellot olla kopolan pellot...

Äänestä
  • Inkkarikylään oma asukkaiden toimikunta.
    virallistakaa yhdistykseksi ja siitä se lähtee.

    hyväksytyt säännöt, määräpäivinä talkoita, illanviettoja kehityskeskusteluineen..

    siellä asuu niin pätevää, kätevää ja aikaansaapaa joukkoa että ei tee heikkoakaan saada asioita eteenpäin.

    nimiehdotus :Reservaatti kuntoon ry.

    Äänestä

  • varmistus että päivittyy näkyviin ed.viesti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ku pellossa kirjoitti:

Sellaistako inkkarikylässä tarvitaan,muuten asutaan ku pellossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu