Naistenmies

Mannerkorpi

1.) Olin kerran lukiobileissä, mihin kokoontuivat samalla luokalla olleet vuosien kuluttua ylioppilaskirjoituksista. Eräs luokallani ollut nainen tuli luokseni ja sanoi, että olen ainoa noista, jossa on jotain. Kuinka hirveästi me tytöt keskenämme puhuimme, että mitäköhän noista myöhemmin tulee. Nyt me ollaan nähty tämä eikä me enää muisteta tätä.

2.) Olin lauantaina maineikkaassa jyväskyläläisessä yökerhossa. Naiset parveilivat ympärilläni, vaikka en sanonut sanaakaan heille. Kovamaineinen naisten iskijä tuli viereeni ja sanoi, että olen ainoa naistenmies koko paikassa. Kukaan näistä muista ei minun lisäkseni ota vakavasti noita. Me vaan leperrellään näille ja pannaan niitä; sitähän ne useimmiten itse haluavatkin. Meistä muista ei kukaan muistä tätä touhua seuraavana päivänä minun lisäkseni. Koko paikassa ei ole toista samanlaista kuin minä. Nämä muut ovat töissä tietotekniikka-alalla ja heillä on rahaa hirveästi, mutta minä annan rakkautta naisille.

Viereisessä seisomapöydässä oli nuori ja hyvännäköinen brunette. Menimme tämän pöytään ja aloin katsella tätä silmiin ja sanoin.

-Sinun nimesi on Miia.

-Ei ole.

-Horoskooppimerkiltäsi sitten olet vaaka.

-En ole.

-Täällä oli kerran Miia, joka oli horoskooppimerkiltään vaaka. Mikä se sinun nimesi sitten on?

-Hanna.

-Mikä se sinun horoskooppimerkkisi sitten on?

-Kauris.

-Hanna ja horoskooppimerkiltään kauris. Sekin sopii oikein hyvin. Siksihän me täällä ollaan, että rakastutaan ja solmitaan uusia ihmissuhteita. Mitäs puuhailet nykyään; opiskeletko jotain.

-Opiskelen Jyväskylän yliopistossa.

-Kuule! Me olemme kohta rakastuneet toisiimme.

M.S.
Nuoren maan kreationisti, Jyväskylä
herrams@hotmail.com

1

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hiphope

      pitäisikö sinuun ottaa yhteyttä siksi että olet naistenmies? Miten se sinua ihmisenä muuttaa mihinkään suuntaan? Hihhih.:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      663
      8059
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2322
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2261
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1827
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1346
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1247
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      1222
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      885
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      860
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      788
    Aihe