Sefun pitäisi olla uskovainen

saataisiin palsta kuntoon. Häiriöt aisoihin. Etenkin joillekkin päälle jääneet hoitokokoussessiot pitää poistaa.
9424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Käväisin lukemassa Larssin palstaa, mutta - voi voi kun on sitten tarkkaan määritelty mitä saa, ja mitä ei saa kirjoittaa.

Sananvapauden puolustaja.

Äänestä

ovat alkaneet. Toivotaan kaikin puolin rehellistä keskustelua. Jotenkin on tullut sellainen käsitys, että hoitajat häiriköi.

Äänestä
  • ne ovat jo suunnittelemassa uutta kokousta.

    Äänestä

takoittaa, että niitä ei ole selvitetty ja hoidettu kuntoon. Sellaisten asioiden esilläpoto on todella tärkeä asia!

Äänestä

on se, että edellinen sefu oli uskovainen. Mikä sinä olet määrittelemään kenenkään uskoa!

Äänestä
  • uskoa, mitä höpäjät. Mutta ehkä edellinen ei ollut uskovainen kuitenkaan, se pitäisi ilmoittaa profiilissa.

    Äänestä

"Sefun pitäisi olla uskovainen
Kirjoittanut: se fakta 13.4.2008 klo 00.43
saataisiin palsta kuntoon."

Että palstalle saataisiin uskovainen seriffi. Uskovainen ihminen on rehellinen, ja häneen voi luottaa. Sekä uskovainen olisi varmasti myös tasapuolinen.

Harmi vain, että sekään ei todista sitä ihmisen uskovaisuutta jos joku niin sanoo. Hedelmistä sen uskovaisuuden vasta sitten tunnistaa (siitä mikä tulee ihmisen sisältä), ulospäin sitä uskovaisuutta ei näe.

"Häiriöt aisoihin."

Häiriöitä ikävä kyllä tulee varmasti aina palstalla olemaan. Sekä myös tahallista häriköintiä kuten nyt esim. on ollut joku joka poistattaa/poistaa palstalta turhaan viestejä.

"Etenkin joillekkin päälle jääneet hoitokokoussessiot pitää poistaa."

Hoitokokouksista pitää saada keskustella, sillä niistä kärsii vielä niin moni ihminen. Kun asioista pystyy puhumaan, ja jakamaan kokemuksen jonkun kanssa, niin se on parasta terapiaa ihmisenmielelle.

Äänestä
  • " Hoitokokouksista pitää saada keskustella, sillä niistä kärsii vielä niin moni ihminen. Kun asioista pystyy puhumaan, ja jakamaan kokemuksen jonkun kanssa, niin se on parasta terapiaa ihmisenmielelle. "
    Ehkä näin mutta paikka ei ole oikea. Se keskustelu pitää oman piirin sisäpuolella, koska ulkopuoliset ei siitä ymmärrä mitään. Suomi24 :ssa aletaan vääntämään ja kääntämään suuntaan jos toiseen.

    Äänestä

...vietit tulee näkyviin paremmin kun laittaa ajaketta perää.

Kirjoitin viestin joka ei tullut näkyviin, tälläi se tulee näkyviin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


se fakta kirjoitti:

saataisiin palsta kuntoon. Häiriöt aisoihin. Etenkin joillekkin päälle jääneet hoitokokoussessiot pitää poistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu