Onkohan Tokiossa mitään gaybaareja? Kiinnostaisi nähä noita japanilaisia homoja.. ;)
homobaareja??
8
2403
Vastaukset
- Hinkkanen
Pervoooo...
- lolmään
LOLZ!!! XD
- Kakihara
Ai wa kanari itai.
- Kabuki-cho
Löydät niitä paikkoja pilvin pimein Shinjukun kaupunginosasta. Siellä Kabuki-chon reuna-alueilla on tusinoittain gay-baareja.
- adsasd
Useat gay-mestat ei vaan kyllä ota ulkomaalaisia sisään, varsinkaan, jos yksinäs hiippailet ilman paikallista seuraa. Jos edustalla on kyltti "no foreigners" niin älyät tietysti olla menemättä sisään. Muuten vaan yrittämään ja lentämään pihalle, jos ei pärstä kelpaa.
Ei omaa kokemusta, mutta kuulemma näin. - rasismi?
adsasd kirjoitti:
Useat gay-mestat ei vaan kyllä ota ulkomaalaisia sisään, varsinkaan, jos yksinäs hiippailet ilman paikallista seuraa. Jos edustalla on kyltti "no foreigners" niin älyät tietysti olla menemättä sisään. Muuten vaan yrittämään ja lentämään pihalle, jos ei pärstä kelpaa.
Ei omaa kokemusta, mutta kuulemma näin.Onko Japani niin takapajuinen maa, että sallii julkisen rotuerottelun? Japanilaiset >< Ei-japanilaiset. Vai vetoavatko siihen, että eivät osaa englantia? Eihän Suomessakaan kaikki osaa, mutta ulkomaalaisten pääsyn kieltäviä kyltteja täällä ei ainakaan sallita.
- Docomo
rasismi? kirjoitti:
Onko Japani niin takapajuinen maa, että sallii julkisen rotuerottelun? Japanilaiset >< Ei-japanilaiset. Vai vetoavatko siihen, että eivät osaa englantia? Eihän Suomessakaan kaikki osaa, mutta ulkomaalaisten pääsyn kieltäviä kyltteja täällä ei ainakaan sallita.
"No foreigners allowed" kyltteja nakee aika ajoin baarien/kylpyloiden edustalla. Kyse ei kuitenkaan ole rotuerottelusta.
Kylteista saamme kiittaa U.S. marines-hemmoja 99%:sti ja 1%:sti kielitaidottomuutta.
Puhun tassa yleisesti baareista Japanissa, en homobaareista, koska niista minulla ei ole henk.koht kokemusta.
Puhun japania eika minulla ole ollut mitaan vaikeuksia paasta sisaan baareihin/kylpyloihin joissa kylttia esiintyy. Yleensa niille riittaa ovella "nihongo daijoubu desu"
Keskustelun aloittajan kannattaa tutustua ----> http://www.utopia-asia.com/tokybars.htm
- Bemmie
Avainsana on alue nimeltä "shinjuku ni-choume". Wikipediassa: http://en.wikipedia.org/wiki/Shinjuku_Ni-chōme
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1893135- 542568
- 2422334
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk92132Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572056Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I71961Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva381776Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve581730Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841640Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161599