Ukko-mauserin myynti

Koooooo

Haluaisin myydä perinnöksi saadun 9 millisen ukko-mauserin jossa on luvat kunnossa. Missä suosittelisitte myyntiä?

5

1931

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myy >>

      Ukkomauserit on niitä yhä katovaisimpia harvinaisuuksia, joiden arvo vain nousee, niitä ei tehdä lisää.
      Jos aseellasi on suvussa historia, esimerkisi, isasi / pappasi on sillä tapellut sotaaikana, niin en kyllä hävittäisi mistään hinnasta.

      Et varmaan veisi äitisi perintöhopeita kirppikselle.

      Jos et ole aseaktiivi, eikä sinulla ole ennestään aseita, voit hakea perintöaselle säilytysluvan.
      Säilytyslupa edellyttää, ettei sinulle jää aseeseen sopivia patruunoita, et saa niitä ostaa, etkä tietenkään saa sillä ampua.
      Ase jää alkuperäiskuntoiseksi / toimivaksi, eikä sitä tarvitse tulpata pilalle.

      Kukavain asekeräilijä haluaa Ukkomauserin ja on valmis siitä maksamaan.
      Omastani on tarjottu 1000 euroa, enkä möisis sitä kolmellakaan.

      Poikani, kun tulee täysi-ikäiseksi, siirrän aseeni hänen omistukseensa.

    • FNO3

      www.huuto.net ,luvanvaraiset aseet ja tarvikkeet.
      Hyvä kuva ja kuvaus auttavat myyntiä.Keräilijälle aseen kunto on ratkaiseva. Kulumaton nätti numerotarkka yksilö numerotarkalla peräkotelolla voi mennä ihan mukavalla hinnalla.Jos ase on kulunut,peräkotelo ei ole samalla numerolla/sitä ei ole yms. aseen haluttavuus laskee huomattavasti ja samalla hintakin.Pistä tuonne huutoon tarpeeksi suurella hintavarauksella,niin näet mitä kansa on valmis maksamaan.Kolme tonnia on Suomessa aivan utopiaa,Saksassa huippuyksilön kyseessä ollen ei niinkään.

      • Gosse från Mariehamn.

        googleta tae ota muute yhteyttä Suomen Asehistoriallinen Seura ry. Huutonet, unoha het.


      • FN03
        Gosse från Mariehamn. kirjoitti:

        googleta tae ota muute yhteyttä Suomen Asehistoriallinen Seura ry. Huutonet, unoha het.

        Siellä et varmasti saa parasta mahdollista hintaa aseellesi.Siellä tämmöiset "tavallisuudet" huudetaan poikkeuksetta alihintaan.Seuraava pysäkki onkin Saksa. Huuto.netissä voit itse määritellä aseellesi hintavarauksen ja jos se ei ylity,sinun ei ole pakko myydä.Huuto.net ei myöskään ota 10% kakkua kauppahinnasta,vaan on ilmainen.


    • Nimetön

      myy minulle ostan jos on ampumakuntoinen ja kotelo mukana, ei tarvi olla samannumeroisia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      198
      2049
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      158
      1412
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      224
      1034
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      907
    5. 58
      888
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      71
      813
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      803
    8. 93
      777
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      697
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      666
    Aihe