kuka oikeestii heittäisi

se ken ikinä ei ole käyttänyt työkännykkää yksityisasioihin.Tai se kuka ei ikinä ole sekoillut tai lähettänyt hölmöjä viestejä.
Tai se joka ei ole koskaan ihastunut"väärään"ihmiseen.
Itselläni on ollut monta vuotta itseäni 22 v vanhempi mies.Eikä tässä ole mitään likaista tai epänormaalia.
Kanerva ei rikkonut lakia.piste.

Eli miettikää nyt idiootit oikeesti.heittäisitkö ekan kiven.
uskon ettei kukaan.
Katainen sinnepäin.
7255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

siinä näette.oikeestiKanervan tekstiviestittelyssä ei ollut mitään pahaa.tai väärää.puhumattakaan rikollista.

Äänestä
  • kiva, kun kysyy ja itse vastaa. ei tule riitaa,hih hih.

    Äänestä

Aina kannattaa kääntää toinen poski ja mitäs muita vanhoja viisauksia vielä löytyy? Paras vaan valehdella, kaunistella omia tekemisiä, syyttää mediaa ajojahdista, puoluetovereita poliittisesta pelistä ja finaalissa vielä syytellä, uskaltaisinpa sanoa, entistä hyvää "puoluetoveria" takinkääntämisestä. Varsinaisia ihmisten ymmärtäjiä täällä palstoilla liikkuu...Tuollaista syvää inhimillisyyden ymmärtämistä Ike just tarttee, eikun vaan äänestämään.

Äänestä
  • Ilkka kertoo miten asia on.hän ei tehnyt mitään väärää tai rikollista.

    Äänestä

  • katainen mokasi kirjoitti:

    Ilkka kertoo miten asia on.hän ei tehnyt mitään väärää tai rikollista.

    on turvallisuusriski. Hänet voi kuka tahansa suttura vikitellä.

    Äänestä

Luuletko todellakin, että Katainen itse, yksin, oli päättämässä Kanervan erottamisesta?
Siinä on lyoty päitä yhteen ja neuvoteltu tiukasti, kunnes on tultu tähän tulokseen.
Ainoaan mahdollisuuteen.

kanerva on kuin pikku poika: miks mua kohdeltiin väärin, tää on Kataisen syytä!

Äänestä

muille kuuluisikaan!? Et ole julkkis, etkä jossain korkeassa valtion virassa. Niillä vähän erilaiset odotukset moraalin ja käytöksen suhteen. He hoitavat meidän asioitamme ja etuja, tai, ainakin pitäisi. Jos siellä tiedetään jonkun törpön heiluvan, ei muutakuin pois vaan. Korkeassa ja vastuullisessa virassa olijoilta halutaan luottamuksen arvoista käytöstä. Kyllä yksityiselämän heikko hallinta kertoo paljon viranhaltijasta. Ei tuollaisen "käsiin" tee mieli uskoa tärkeitä asioita, kun niissä ei taida pysyä kuin kännykkä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ensimmäisen kiven? kirjoitti:

se ken ikinä ei ole käyttänyt työkännykkää yksityisasioihin.Tai se kuka ei ikinä ole sekoillut tai lähettänyt hölmöjä viestejä.
Tai se joka ei ole koskaan ihastunut"väärään"ihmiseen.
Itselläni on ollut monta vuotta itseäni 22 v vanhempi mies.Eikä tässä ole mitään likaista tai epänormaalia.
Kanerva ei rikkonut lakia.piste.

Eli miettikää nyt idiootit oikeesti.heittäisitkö ekan kiven.
uskon ettei kukaan.
Katainen sinnepäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu