haen miestä

oon puuttees, niin
2325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mahdatko olla tosissas??

Äänestä

Toki muidenkin vitamiinien puutetta voi esiintyä. Kaltaisesi henkilö, joka viettää pääosan valveillaoloajastaan tietokoneen parissa, kiinnittää harvoin riittävästi huomiota monipuoliseen ravintoon. Tällöin vitamiinien saanti on rajoitettua ja puutosta todella saattaa esiintyä. Ratkaisuna pitäisin kohdallasi jonkin monivitamiini-pillerin päivittäistä nauttimista, kuten esim. Leiraksen Multipore tai jos nesteenä maistuu paremmin on olemassa hyvänmakuinen Sanasol. Näissä kaikissa on perusvitamiinit edustettuina ja uskonkin ,että huomaat eron olotilassasi jo muutaman viikon kuluttua näiden nauttimisen aloittamisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fossiili 79 kirjoitti:

oon puuttees, niin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu