Mun toinen marsu on varmaan(AIKA TOSI VARMAAN!)kipee tai jotain :((.Se on yleensä sellane vilkas mut nyt se vaa makaa paikallaan(tai sit se ihan levottomana ettii makuu paikkaa), eikä edes syö, ehkä pikku palasen kurkkua :'
NOPEASTI APUA >;
auttakaa-
6619
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minkä ihmeen takia tuhlaat aikaa tänne kirjoitteluun kun on tosi paha näkemättä sanoa mikä marsulla on (ellei joku selkeä ulkoinen vamma)??
Soita hetinyt eläinlääkärille ja vie sinne näytille niin saat avun pikaisemmin.
Jos huomaat oli sunnuntai, ja olimme menossa tänään mutta liian myöhäistä... :'(((((
Jos huomaat silloin oli sunnuntai ja olisimme tänään vieneet eläinlääkäriin...too late :'((((
Pahoitteluni menetyksesi johdosta. Aina kannattaa jos vähänkään tuntuu siltä niin käyttää päivystävää eläinlääkäriä jos on viikonloppu/pyhä/yö, miten vaan milloin ei normaalit eläinlääkärit ole auki.
Joo ja juuri tuon takia, ettei marsu ehdi kuolla, kannattaa lääkäriin mennä HETI, kun vähänkin apattisuutta tai muuten outoa käytöstä, poikkeavaisuuksia syönnissä tai ulkoisia muutoksia esiintyy.
Jos noin pienelle eläimelle tulee sydänkohtaus tai halvaus (jolta alkuperäinen kuulostaa), ei lyhyenkään ajan sisällä ole aina paljoakaan tehtävissä. Ennakko-oireita ei välttämättä ole, ja tässä tilanteessa, kun omistaja on tehnyt parhaansa, ei syyllistäminen auta yhtään. Mikään elämä ei jatku loputtomiin ja se on surullista, mutta myös osa elämää itseään. Tärkeämpää on tehdä parhaansa.
-M.