Nyt kun tänne henkimaailmaan on saatu vihdoinkin laajakaistayhteys, niin minäkin joka olen ollut kauan, kauan poissa sieltä keskuudestanne saan teihin yhteyden.
Tänne äskettäin saapuneelta henkiolennolta sain tietää tästä maan lapsilla käytössä olevasta 60 palstasta. Hän sanoi lukeneensa täältä Ruuneperin kirjoituksia. Voisiko se olla hän minun ikioma ukkoni no vähän vallatonhan hän oli silloin kun asuimme vielä Porvoossa. Silti rakastan häntä.
Kirjoitan koska en ole nähnyt häntä täällä. Olisiko mahdollista, että tiemme on menneet jotenkin ristiin ja hän huseeraa siellä maan lapsien joukossa, siis uudesti syntyneenä. Antakaa anteeksi kirjoitus virheeni siitä on niin kauan kun olin koulussa.
Nyt lopetan Pyhä Pietari tuntuu huutelevan iltapalalle, otan myöhemmin yhteyksiä. Ps. täällä on ihania hedelmiä.
Tervehdin teitä
6
210
Vastaukset
- Anu
Terve tuloa vain tänne maan pinnalle 65 joukkoon. anna nyt vain sen pietarin siellä huhuilla ei se tee ehdi jäähtyä siellä.
en tiedä onkohan tämä meidän ruuneperimme se sinun ukkosi voipahan ollakkin,mutta älä vielä häntä täältä vie kun hän on niin kovin lepposen tuntunen mies. - Ruuneperi
Kom och hjälpa mig! Förhollandena här på jorden är dåliga.
En edes osaa enää ruotsia. Onkos se silta jo maan ja taivaan välillä valmiina. Viimeksi kun kuulin tilanteesta se oli sellainen, että helvetin puoli oli jo pitkällä, siellä kun olivat kaikki rakennusmestarit, taivaan puolella ei alkuakaan.
Entä oletko nähnyt karuselli Johanssonia. Hän kun lupasi maahan jääneelle vaimolleen pyörähtää aina kun vaimo häntä pettää. - kati
Ompa tosi outoa lukea täältä palstalta viestejä - pitkästä aikaa. Minun piti olla vain pari viikkoa lomalla, mutta toisin päätettiin - loukkasin käteni ja siinä meni 5 viikkoa kipsissä. Onneksi oli kaunis ja kuuma kesä, jotta sai varjossa viettää ja lepäillä.
Nyt pitäisi olla töissä, mutta kipeä on käsi eikä pitkiä kirjoituksia millään voi tehdä. Lukea nyt jo voi ja onkin niin mukava katsoa palstan vilkkautta.
Muttw minne Fredriikka on karannut, kun niin henkimaailman asioita tietää?
Kertokaa kaikkia ihanat erikoisuudet.
Elokuun kuutamoita odotellessa
Kati- Fredriikka
En tiedä toisesta Fredriikasta mitään sain yhdeyden vasta eilen, kun otsooniaukossa oli sopiva reikä juuri Suomen kohdalla. Täällä minä "elelen" eteerisessä ruumiissani kohta saavutan ylimmän tason. En tiedä mitä sitten se on salattua hyvin salaista.
Onkohan se teidän seriffi minun entinen mieheni. Siihen en ole saanut vastausta. Rumbbe on aina ollut niin vilkas, oli muitakin naisia. No minä pikku hupsu hyi, hyi minua.
Olen iloinen, että kätesi on parantunut niinkin hyvin. Hyvää ja kaunista ruska-aikaa sinulle.
Voikaa hyvin te maan lapset.
Teitä tervehtää Fredriikka.
Otan taas yhteyksiä myöhemmin. - kellohame®
Teretulloo joukkoon kirjavaan Fredriikka!!
aikasempi ystävämme on Frederiikka..kirjaimenerolla tunnistettavissa:-) - Anu
kellohame® kirjoitti:
Teretulloo joukkoon kirjavaan Fredriikka!!
aikasempi ystävämme on Frederiikka..kirjaimenerolla tunnistettavissa:-)No terve taas sinne tähtien tarhaan.
Täältä maan lapset lähettävät terveiset.
olehan sinä pietarille kiltti mummo että pääset vähän korkeammalle tasolle.
Kyllä me perässä tullaan kun ehditään,mutta tuntuu siltä ettei vielä ole oikein kiire,kun täälläkin riittää vielä tekemistä.
Kerro tutuille terveiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862