Kantavatko kalat

vastuunsa??

Ovatko kaikki kalat samanlaisia, eli kantavatko vastuun teoistaan?
kalaihmiseni teki oikein emämunauksen ja kun aloin puhua hänen kanssaan asiasta, kuinka ollakkaan eikös kaikki ollut mun syytä ja hän ei ollut edes moista ajatellutkaan saati ääneen sanonut. Sain hepulin!! Kiisti kaiken ja laittoi lisäksi asiat alkoholin varjolla tehdyiksi, kun ei kuulemma saa selvinpäin sanottua.
Onko kaikilla kaloilla ongelma alkoholin käyttö?
Kys. kala on kai kaappijuoppo. Muiden nähden juo esim yhden oluen ja käy samalla vessassa ja ym:lla. Ja hetken päästä on aivan sekokunnossa. yhden oluen jälkeen!!!
Löysin tyhjän pullon mm autosta, autotallista,Tyhjiä pulloja löytyy parin oluen jälkeen useita. Muiden nähden juodaan vain se pari.
Onko siis muilla ongelma?

8

1808

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pötypuhetta

      Itselleni alkoholi on seurustelujuoma, enkä juo usein. Meitä on ilmeisesti moneksi. En lähtisi yleistämään minkään horoskoopin suhteen tuollaista. Alkoholi ei todellakaan ole ainakaan itselleni ongelma, kohtuudella nautittuna satunnaisesti ja hyvässä seurassa. Siinä se.

    • me ollaan

      kaikki kalat aivan kauheita juoppoja, oikeesti naurettavaa syyttää jotain horoskooppimerkkiä juomisesta. Puhu sille jos huolissasi olet.

    • mirbe77

      Itse kalaihmisenä olen sitä mieltä,että ollaan inhottavia vastuunkiertäjiä jotka valitettavasti saavat aina kaiken anteeksi.

    • kalat

      No, totta hiivatissa juodaan niin kauan kuin vain viinaa tältä planeetalta löytyy!!!!
      Viina on hyvää, kiva itkeskellä elämän kurjuutta pienessä hiprakassa ja kuluttaa ne loputkin rahat pitkäripaisessa.

      • joopa no

        Tämä alkoholinkäyttö juttu löytyy nimittäin yhdeltä horoskooppisivuilta, ei ole minun keksintö, omat kokemukset vain tukivat sitä, halusin siis tietää kalat ihmisiltä itseltään onko näin.

        Ja tulihan se vastauskin sieltä

        Kitooos!


    • kammottava!

      Erehdyin seurustelemaan aikoinaan muutaman kk:n kalat-naiset kanssa. Oli todella skitso, joutui mielisairaalaan suljetulle, joi runsaasti alkoholia, menetti työnsäkin sen takia, ja onnistui hurahduttamaan minut menemään kanssaan pikavauhtia kihloihin. Oli päällepäin oikein valloittava: kaunis, sosiaalinen, puhelias, tyylikäs ja naisellinen. Vaan pian paljastui helvetti. Kun hän dokasi, hän hävisi kapakoihin ja iski sieltä liudan miehiä kadoten yöksi-pariksikin ja tuli sitten takaisin anteeksipyydellen ja kaula purtuna. Loppui siihen paikkaan ja en enää kuuna päivänä sotkeentuisi kalat-naiseen.

      • kuutar

        ja höpö höpö niin minäkin sanoin edellisestä kalamiehestä että ei koskaan enää miestä joka on horoskooppimerkiltään kalat... mutta kuinkas kävikään... kalanainen kohtasi unelmien miehen kalamiehestä...kalanaisena en ole juoppo..enkä hullu...puhelias ja seurallinen kyllä


    • fisutar.83

      Olen kalat N ja vastuullinen. Joissain asioissa en jaksa miettiä pidemmälle asioita, vaan meen helpoimman kautta, mutta niin taitaa moni muun merkinkin edustaa tehdä. Aina kuitenkin myönnän ja olen valmis keskustelemaan rakentavasti, jos olen toiminut väärin. Pyrin tekemään aina niin kuin on oikein.

      En juo alkoholia koskaan niin, että olisin kännissä, sillä haluan olla oman itseni herra ja tietää, että se mitä teen, ei huomenna hävetä. Kannan vastuun itsestäni mutta myös muista, ehkä huolehdin muista vähän liikaakin. Niinku, aina miettimässä, että loukkasinko nyt, miten esittää asian parhaiten, jotta en tulis väärin ymmäretyks jne.. Kaveri nauraakin mulle, kun pohdin noita joskus äänen, että mä en kuulemma satuttais ketään ees vahingossa tai vaikka yrittäisinkin, en kuulemma vaan osaa!

      Et ehkä en oo sit ihan tyypilinen kalat? Tai toi on vaa tyhmää leimata kaikki tietyn merkin edustajat just johonki muottiin sopiviks, koska ihmiset on erilaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      56
      1248
    2. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      154
      1202
    3. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      60
      1115
    4. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      102
      1054
    5. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      50
      1011
    6. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      56
      843
    7. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      55
      838
    8. Miten aiot saada kaivattusi?

      1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?
      Ikävä
      54
      785
    9. Upea takamus

      Sulla on nainen upea takamus.
      Ikävä
      32
      762
    10. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      73
      741
    Aihe