Ostin uuden

ja vein sen galvanoitavaksi nytten on sekin pikkuasia poistettu kateellisten vittuilulistalta. On se kumma kun täällä muiden merkkien omistajat käyvät poraamassa ruostumisesta, taitaa vituttaa omien merkkien jatkuvat viat.
71466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tuo on hyvä idea, mutta kuinka aiot sen toteuttaa?

Äänestä
  • kutosen ja ajattelin että upotetaan kokonaan galvanoimissäiliöön. Tulee samalla muoviosatkin galvanoitua. Täällähän joku järjen jättiläinen on vakavalla naamalla kertonut löytäneensä uudesta kutosesesta ruostetta jo muovihelmoistakin.

    Äänestä

Ihmiset jotka eivät tiedä mistään mitäään piävät yleensä kovinta älämölöä. Edelliseen vastaajaan yhtyen, odotan mielenkiinnolla miten ajattelit suorittaa tuon galvanoinnin. Mazdalla ajan itskin ja olen ollut tyytyväinen autoon. Galvanoi sinä Sleepy Sleeppersin tyyliin:-)

Äänestä
  • mazdaansa? Sehän olisi galvanointia helpommin tehtävissä ja kestää nuo emalipesuvadit märkää hyvin.

    Äänestä

  • Eikös se ollut niin, että aiemmin hoonattiin ja nyttemmin galvanoidaan? :)

    Äänestä

  • tyylistä kirjoitti:

    Eikös se ollut niin, että aiemmin hoonattiin ja nyttemmin galvanoidaan? :)

    Siksi suosittelenkin viestiketjun aloittajalle Sleepy Sleepers tyylistä galvanointia;-)

    Äänestä

Ostin uuden Mazda 6 auton kun noiden eurooppalaisten, Saksal ja Ranskalaisten kanssa piti kulkea koko ajan merkkikorjaamolla, mitä kummallisempien vikojen takia.
Mazda 6 ostin siksi kun mulla ei ole aikaa olla jossain volkkari-audi huollossa ja töitäkin pitää ehtiä tekemään. Mazda 6 - vuodesta toiseen; vähiten vikoja Saksan ja Ruotsin katsastuksissa!
Passattimiehille terkkuja, pysykää Baanalla, älkää vw-huollossa!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mazda 6 kirjoitti:

ja vein sen galvanoitavaksi nytten on sekin pikkuasia poistettu kateellisten vittuilulistalta. On se kumma kun täällä muiden merkkien omistajat käyvät poraamassa ruostumisesta, taitaa vituttaa omien merkkien jatkuvat viat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu