mitä elämällä on tarjottavaa tulevaisuudessa minulle? surun keskellä olen elänyt vuoden alun ja yhäkin jatkuu..saako kukaan kiinni minua näkyynsä ja katsoisi?
tarvitsen oikeasti
vastauksen?
2151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nostin sinulle riimukiven, tällä kertaa käteen osui Othila. Nostin riimun ajatellen mitä sinä voit itsesi hyväksi tehdä. Viesti on,että sinun on luovuttava vanhoista ehdoista, joiden mukaan olet elämääsi elänyt. Auktoriteeti, joita et enää tarvitse on hylättävä. Älä toimi mekaanisesti, ajattelematta, vaan tietoisena tekemisestäsi. Kysy itseltäsi mikä on nyt hyväksi. Anna valon ohjata sinua. Joudut luopumaan vanhoista tavoistasi ja siksi sinun on oltava ehdottoman rehellinen itsellesi ja muille. Jos et katso asioita suoraan niin kuin ne ovat, saatat aiheuttaa hankaluuksia itsesi lisäksi myös muille.
Anna virran viedä, sinua ohjataan oikeaan suuntaan kyllä. Universumi toimii. Joillekin riimu muistuttaa, että me toimimme pidättymällä toimimasta ja kaikki tulee tehdyksi.
Ralph Blumin Riimujen kirja olit tässäkin avuksi.
kiitos sinulle -gi- tästä riimukivestä.