Kevättä rinnassa

Edelleen rakastunut

Edelleen rakastunut, vaikka naimisissa jo 9 vuotta. Kevätaurinko saa mielen onnelliseks ja rakkaus puolisoonkin lisääntyy. Haluan toivottaa kaikille onnellista ja rakkaudentäyteistä elämää avioliitossa, sillä kyllä pistää silmään lukiessani paljon naistenlehtiä, miten paljon siellä erotaan, ja taas erotaan. Erotaan siitä toisesta puolisosta, harkitaan avioeroa, oikein sydämest välil(välil ei) riipaisee lukea niitä juttuja. Täytyy siis olla onnellinen tilanteesta kun menee hyvin, ja osoittaa ja pitää sitä yllä toisen kanssa. Ihmiset on jotenki sinisilmäisiä kun ne kuvittelee, että jossain voi olla joku parempi minulle kuin nykyinen mieheni. Hah, joka ikisen ihmisen kanssa on omat ristiriidat.Ei ole täydellistä ihmistä eikä sellasta jonka voisimme muovata haluamakseni.seuraavan kans voi olla enempi huumoria, seuraava voi olla lapsirakkaampi, mutta kyllä ristiriidat koituu sittenkin. Puolisoita on kumminkin kaksi.
On ihana kokea uudelleen rakastumista, puoliso tuntuu niin rakkaalta, uudelta, välillä jostain pienestäkin syystä, mutta enimmäkseen silloin, kun ollaan riita sovittu anteeks.
Ja kyllä olo tuntuu turvalliselta, rentoutuneelta ja mieli lepää kun ei tarvitse pelätä hylkäämistä

1

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rillaan

      mieheni kanssa, menee hyvin yleensä muuallakin. Naistenlehdissä puidaan kyllä ihan liikaa avioeroja ja "erosimme ystävinä" potaskaa. Olisi paljon enemmän tarvetta positiivisille jutuille, siis ihan tavalliselle, hyvälle arjelle, eihän täyttä ruusunpunaista kenelläkään ole kuin kuvitelmissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      111
      2732
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1734
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      18
      1728
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      269
      1612
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      11
      1564
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      27
      1139
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1072
    9. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      88
      1048
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    Aihe