Kevättä rinnassa

Edelleen rakastunut

Edelleen rakastunut, vaikka naimisissa jo 9 vuotta. Kevätaurinko saa mielen onnelliseks ja rakkaus puolisoonkin lisääntyy. Haluan toivottaa kaikille onnellista ja rakkaudentäyteistä elämää avioliitossa, sillä kyllä pistää silmään lukiessani paljon naistenlehtiä, miten paljon siellä erotaan, ja taas erotaan. Erotaan siitä toisesta puolisosta, harkitaan avioeroa, oikein sydämest välil(välil ei) riipaisee lukea niitä juttuja. Täytyy siis olla onnellinen tilanteesta kun menee hyvin, ja osoittaa ja pitää sitä yllä toisen kanssa. Ihmiset on jotenki sinisilmäisiä kun ne kuvittelee, että jossain voi olla joku parempi minulle kuin nykyinen mieheni. Hah, joka ikisen ihmisen kanssa on omat ristiriidat.Ei ole täydellistä ihmistä eikä sellasta jonka voisimme muovata haluamakseni.seuraavan kans voi olla enempi huumoria, seuraava voi olla lapsirakkaampi, mutta kyllä ristiriidat koituu sittenkin. Puolisoita on kumminkin kaksi.
On ihana kokea uudelleen rakastumista, puoliso tuntuu niin rakkaalta, uudelta, välillä jostain pienestäkin syystä, mutta enimmäkseen silloin, kun ollaan riita sovittu anteeks.
Ja kyllä olo tuntuu turvalliselta, rentoutuneelta ja mieli lepää kun ei tarvitse pelätä hylkäämistä

1

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rillaan

      mieheni kanssa, menee hyvin yleensä muuallakin. Naistenlehdissä puidaan kyllä ihan liikaa avioeroja ja "erosimme ystävinä" potaskaa. Olisi paljon enemmän tarvetta positiivisille jutuille, siis ihan tavalliselle, hyvälle arjelle, eihän täyttä ruusunpunaista kenelläkään ole kuin kuvitelmissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      119
      3919
    2. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      71
      3291
    3. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2734
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      84
      2468
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      19
      2425
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      37
      2405
    7. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2357
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2251
    9. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      27
      2226
    10. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      28
      2161
    Aihe