Sims 2: huonekalujen ja tavaroiden lataus

Mistä sivuilta voisi ladata tavaroita sun muita juttuja.
Ite tiiän vaa www.thesims2.com mutta siellä on nii vähäiset huonekalulataus mahollisuudet. :ll
103963
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mulla oli vanhas konees ainakin sata upeeta sivua sims tavaroille mutta se sano "POKS" ja sinne meni pistä Googleen haku sanaksi "lataa sims 2 tavaroita" löysin muutaman sillä haku sanalla aikanaan ja LC:tä kirjottavat vuodatus netissä laittavat tavara linkkejä koklaa sieltä

Äänestä
  • Niin jos tahtoo upeita vaatteita ja hiuksia paljon niin niitä löytyy haku sanalla "All about stylesm the sims 2"

    Äänestä

mul on yks pienoinen ongelma , pystisin muuten lataa mut sit siihen tulee se winZip ja se pitäis ostaa. .. ei muuta ogelmaa );

Äänestä

winZipin tilalle kelpaa myös winrar-niminen ohlema. Googlettamalla löytää monta sivua, josta sen voi ladata ilmaiseksi. :)

Äänestä

Onkos nu ilmatteita? Ittelleni ajattelin auton ja hiukset

Äänestä

modthesims2.com paras paikka

Äänestä

Mod the sims onkin mainittu, mutta sen lisäksi

Parsimonious
The Medieval Smithy (keski-aikaan liittyvää tavaraa, vaatteita jne)
Plumb Bob Keep (keskiaikaan liittyvää tavaraa, vaatteita jne)
Garden of Shadows
Peggyzone
Raonsims
Vitasims
The Sims Recource
Ja näitähän riittää

Ja radolassa linkkilistaa, jos kiinnostaa selata -> http://radola.createforumhosting.com/teemoiteltu-latauslinkkilista-t12702.html
http://radola.createforumhosting.com/lista-latauspaikoista-paivitetty-25-2-2012-t17139.html
Blaky's Sims Zoo
Black Pearl Sims
All About Style
Gara's boutique
Fanciful sims
Feenwald aka Fairy Forest (sisältää muutaman hienon posepoksin, liittyen mm hevosiin)

booty(josta löytyy maksullisten sivujej roipetta)
Samoin Sims Cavesta, joskin sieltä löytyy paljon muutakin kivaa

Sims 2 Graveyard -> kuolleiden/lopettaneiden sivustojen tavaraa

Useimpiin mainittuihin paikkoihin tarttee rekisteröityä, jos mielii ladata.
Parsimoniousiin ei sentään tarvitse, mutta kielitaito on paikallaan, kuten myös useamman sivuston kohdalla, koskapa ovat enkuksi.
Mutta rekkaaminen yleensä on helppoa ja jos kielitaidon kanssa on ogelmia, niin -> http://translate.google.com/ on hyvä apu. :)

Ja muistakaa, joskus jopa modista ladattavat saattavat vaatia meshin, jota ei välttämättä ole modissa. Onneksi linkkaavat meshit ladattaviinsa, jotta ne voi käydä lataamassa tai sitten pistävät samaan pakettiin, jos paikka, josta ladattavaan vaadittava mesh tarvitaan on lopettanut toimintansa.

Modista suosittelen lämpimästi tutustumaan mm Sherahbimin vaatteisiin.

Toivottavasti tuosta on apua. Niin ja muuten googlella löytyypi lisää, kun vaan ahkerasti viitsitte nähdä vaivaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


päron kirjoitti:

Mistä sivuilta voisi ladata tavaroita sun muita juttuja.
Ite tiiän vaa www.thesims2.com mutta siellä on nii vähäiset huonekalulataus mahollisuudet. :ll

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu