että kännykkää ei saa käyttää ilman apulaitteita ajon aikana mutta kepsiä saa ja voin sanoa että monesti on ojaan meinannut mennä tai vasten toista autoa kun muuttaa kepsiin tietoja jne. Takuu juttu että kielto tulee?
Tämäkin ihmetyttää?
miten mahdolista
3349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Terveen järjen käyttö on sallittua!!!
Pitääkö jokainen elämän yksityiskohta koodata lakiin ja asetuksiin, jotta "ihmettelijät" selviäisivät ehjin nahoin ja tekemästä tuhoa toisille!!!
että olisit mielipiteesi kanssa oikeassa, ja kuinka surullinen olenkaan kun tiedän, että tästä yhteiskunnasta on tulossa kieltojen ja rajoitusten yhteiskunta, joka suojelee sitä yhden prosentin osuutta tekemästä tyhmyyksiä ja 99% kärsii sitten kaikella tavoin kaikessa käytännön elämässä.
Miksi GPS:ää pitää ajon aikana räpelöidä? Minä laitan tarvittavat osoitteet jo ennakolta laitteeseen muistiin. Lähtiessä valitsen seuraavan paikan osoitteen, ja eikun menoksi. Harvoin, jos muuttamistarvetta on, pieni pysähdys sopivaan paikkaan muutoksen tekoa varten. Mikäli laite laskee uuden ajoreitin, voi käännös tulla melkein kohdalta.