Kaurismies soittelee minulle useasti ja laittaa viestiä. Hän on todella kiinnostava omasta mielestänikin.
Voisiko hän olla kiinnostunut minusta oikeasti?
Eilenkin illalla puhuimme 2 tuntia puhelimessa :)
Miltä tämä teistä kuulostaa?
Miten nämä merkit sopivat yhteen?
Onko kokemusta näistä merkeistä muilla?
Mistä kauris tykkää?
Pitää minun olla aktiivisempi, ottaa aloitteita kuin kauris miehen?
Kiitos :=)
KaurisM ja RapuN
5
1045
Vastaukset
- Vanha Kauris
Minäkin olen tavannut RapuNaiseni ja meillä menee uskomattoman hyvin. Olin HärkäN:n kanssa naimisissa 28 vuotta ja sitten etsin "totuutta" useita vuosia - mutta vasta kun päästin exsästäni irti ja aloin todella elämään - tuli elämääni uskomaton RapuNainen.
Ravut olivat kirjoittamaton lehti elämässäni niin ystävinä kuin muutenkin. Ravun hellyys iskee KaurisM:n hellyyden tarvitsevuuteen, minkä tämä yrittää visusti salata. Ravun henkisyys ja älykkyys lumoavat KaurisM:n ja se, että RapuN pitää myös itsestään hyvää huolta kuten myös kumppanistaan - esim. on erinomainen kokki!
Oma-aloitteisuus kannattaa, sillä KaurisM:llä on paha tapa "huovata ja soutaa" naissuhteissaan. KaurisM on huono suoran aloitteen tekijänä, kun kyse on rakastumisesta. Vetäytyy liian helposti, kun pelkää, ettei saa vastinetta tunteilleen!
Paljon Onnea suhteellenne!
Terv. Rakastunut Vanha Kauris- alkuperainen
Kuulostaan niin tutulta, itse olen seurustellut 11 vuotta härkämiehen kanssa. ja nyt päästin irti vihdoin, kun olin neljän seinän sisällä ja määrättävänä :(
..kiitos rohkaisevasta viestistä..
Mietin juuri uskallanko aloitteita tehdä...
:) - yksi kysymys..
alkuperainen kirjoitti:
Kuulostaan niin tutulta, itse olen seurustellut 11 vuotta härkämiehen kanssa. ja nyt päästin irti vihdoin, kun olin neljän seinän sisällä ja määrättävänä :(
..kiitos rohkaisevasta viestistä..
Mietin juuri uskallanko aloitteita tehdä...
:)Tapasin kaurismiehen, josta kerroin. Hän oli ihana.
Pidin hänen tavastaan, hänen silmistään, huomiosta ja hän taisi myös pitää minusta, nimittäin ensi suudelman sain häneltä, hän itse teki aloitteen siinä..
Pidän hänestä, mutta rapuna pelkään saavani rukkaset, olemme jutelleet tänään tapaamisen jälkeen puhelimessa ja viestitelleet..Rapunainen on aina valmis kaikkeen ja pelkään että taas liikaa hätiköin..
Oliko oma rapunaisesi nopea toiminnannainen ja mitä mieltä itse siitä olit?? - Vanha Kauris
yksi kysymys.. kirjoitti:
Tapasin kaurismiehen, josta kerroin. Hän oli ihana.
Pidin hänen tavastaan, hänen silmistään, huomiosta ja hän taisi myös pitää minusta, nimittäin ensi suudelman sain häneltä, hän itse teki aloitteen siinä..
Pidän hänestä, mutta rapuna pelkään saavani rukkaset, olemme jutelleet tänään tapaamisen jälkeen puhelimessa ja viestitelleet..Rapunainen on aina valmis kaikkeen ja pelkään että taas liikaa hätiköin..
Oliko oma rapunaisesi nopea toiminnannainen ja mitä mieltä itse siitä olit??Huomasimme ensi tapaamisella, että meillä oli mukavaa yhdessä niin, että jopa unohdimme ajan kulun. Tein itse aloitteen, että mennään viikonlopulla elokuviin ja siitä se alkoi. RapuNaiseni on itse aktiivisuus - käy musikkitapahtumissa ynm. kulttuuririennoissa ja harrastaa ruumiinkin kulttuuria - ja on saanut minutkin mukaansa ja olen nauttinut siitä muutamien hiljaisten vuosieni jälkeen.
Oli meillä pieni kriisikin, kun tapahtui ns. hiljainen vaihe - työkiireet yllättivät vaihteeksi ja stressaantuneena en jaksanut tavata niin usein kuin olisi pitänyt - RapuNaiseni hätääntyi ja luuli minun jo kyllästyneen häneen - laittoi luovuttamiseen viittaavan s-postin, mutta kaikesta huolimatta kutsui minut tekstarilla perjantai-illaksi luokseen, jos vain haluaisin tulla ja halusinhan minä! Tuo tekstarialoite (kuulut tekstarit ;=)) oli tärkeä suhteemme jatkon kannalta eli aloitteellinen kannattaa olla eli se on neuvoni! - elämästäni!!
Olen kaurisnainen ja olin härkämiehen kanssa yhdessä 28 vuotta. Lopullista eroa ei meinattu saada tehtyä mitenkään, roikuttiin vaan on-off-systeemissä. Parin vuoden vehtaamisen jälkeen vihdoin erottiin ihan oikeasti ja lopullisesti. Juuri kun kuvittelin, ettei elämällä ole minulle enää yllätyksiä tarjolla, tapasin rapumiehen, joka on varsinainen kirjaesimerkki ravun merkeissä syntyneestä. Ja kai juuri siksi niin rakastettava!
Tämä kirjoitukseni taisi mennä ohi alkuperäisen aiheen, mutta halusin vain Vanhalle Kauriille kertoa, että tuntui hassulta lukea hänen kirjoitustaan kun se oli niin tuttua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028172Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m977452Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785602Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875597Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1184791Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1242561Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572459Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71421Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71404Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa471260