LEVOLAC

Mmmmmmmmmmmm

Otin Levolacia syömisen aikana ja ruuan jälkeen kului noin 5-10minuuttia ja sitten kaikki tuli ulos.

Ehtivätkö kalorit jo tuossa ajassa imeytyä?

Ymmärrän kyllä lääkkeet joiden vaikutusaika on 6-12 tuntia, mutta minulla Levolac toimii samantien.

9

5636

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pseudoscorpion

      Siis luuletko, että se mitä tuli ulos, oli sitä mitä juuri suuhusi tungit? :D Taisi kuule olla edellinen ateria, tai sitä edellinen. Ei ulostuslääke laihduta, eikä vaikuta siihen, mitä mahaasi tunget, ruoka joka menee mahasta ohutsuoleen, käsitellään siellä ja ravintoaineet imeytyy ohutsuolessa. Se mitä ton avulla tulee ulos, on vain kuona-aineita, jotka ovat jo paksusuolessa ja siis luovuttaneet ravintoaineet. Voi jestas. Ulostuslääkkeistä ei ole laihdutuksen kannalta mitään merkitystä. :DD

      • .............................

        Siis ainoa vaihtoehto. Oksentaminen. Mutta kiva, että täällä ihmiset ovat aina yh´tä iloisia ":D:D:D:D:D:D:D:D:D" ja aina niin viisaita, että tietävät kaikesta kaiken.


    • sitä

      levolacia saa? apteekista? saako ilman reseptiä?

      • ......

        Saa apteekista ilman reseptiä, 1000ml pullo on vielä sv-korvattava.

        Ainakin minulla se toi ruuan heti pihalle, sanovat muut mitä sanovat. Vai miten on: En ollut pariin päivään syönyt, sitten söin ja otin samaan aikaan reilusti levolacia. Tuliko muka monta päivää sitten syödyt ruuat silloin ulos? Kyllä minä uskon, että tulivat ne mitä olin syönyt.

        Mutta tänään teen kokeen. Vatsa on TÄYSIN tyhjä nyt. Syön kohta ja otan reilusti levolacia, katsotaan sitten miten käy.

        Raportoin tänne.


      • oikeasti
        ...... kirjoitti:

        Saa apteekista ilman reseptiä, 1000ml pullo on vielä sv-korvattava.

        Ainakin minulla se toi ruuan heti pihalle, sanovat muut mitä sanovat. Vai miten on: En ollut pariin päivään syönyt, sitten söin ja otin samaan aikaan reilusti levolacia. Tuliko muka monta päivää sitten syödyt ruuat silloin ulos? Kyllä minä uskon, että tulivat ne mitä olin syönyt.

        Mutta tänään teen kokeen. Vatsa on TÄYSIN tyhjä nyt. Syön kohta ja otan reilusti levolacia, katsotaan sitten miten käy.

        Raportoin tänne.

        se juuri syöty ruoka sieltä ulos tule! hei järki käteen. laksat ei laihduta!


      • Keyraa
        oikeasti kirjoitti:

        se juuri syöty ruoka sieltä ulos tule! hei järki käteen. laksat ei laihduta!

        Hei todellakin, pikkunaiset, ottakaa niistä asioista selvää... mulla tuli 3 pvän takaiset punajuuripiirakat ulos levolacilla, ei MITÄÄN juuri ahmimistani mässäyksistä. Sitä järkeä saa käyttää.


    • asdgsdgsdfgsdf

      hyi miten se saatte tota litkua alas. ostin tätä saamarin oksettavaa oraalilitkua tänään ja tuli ahmittua vitusti ja oksentamalla en saanu kun joitain nesteitä pois. yritän nyt juoda desin tota ja hyi helvetti kun oksettaa kun ottaa edes vähän. vielä ois puol desin urakka ja tuntuu ylitse pääsemättömältä

    • Tsutsuku

      Ulostuslääkkeet eivät tosiaan varsinaisesti laihduta ollenkaan. Tyhjäävät suolen, ja se siitä. Muutenkin, vaikka olisi miten nopeasti toimivaa lääkettä, niin yksinkertaisesti ravintoaineet ehtivät aina imeytyä. Laksat eivät ole tässä tapauksessa siis mitenkään järin hyödyllisiä.
      Itse käytin myös Levolacia, mutta tiesin kyllä, ettei siitä voisi pahemmin olla apua. Kuten sanoin, tyhjäsi suolen, ei sen kummempaa. Jos ihan tosissaan haluaa päästä kaloreista ynnä muusta eroon juuri syöneenä, lienee oksentaminen ikävä kyllä ainoa vaihtoehto. Tämän minäkin ikävä kyllä tajusin.

    • Anonyymi

      Ei varmaan toimi. Itsellä menee 5-10h ja annostus pitää ottaa triplaana tai muuten pääsee vain leijat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      86
      1809
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      136
      1260
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1090
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      956
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      77
      897
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      84
      838
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      826
    8. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      817
    9. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      799
    Aihe