kysymys!!

ravuille

tapailen erästä rapua ja tämä alku on aika mielenkiintoinen... rapu on nimittäin kertonut että välillä hän haluaa tätä suhdetta ja välillä taas ahdistaa koko ajatus sitoutumisesta. välillä hän on omilla teillään jonkun aikaa ilman että kuulen hänestä juurikaan, sitten hän tulee takaisin. nyt kun kyselin tämän jutun tilaa niin hän tunnusti tuon että välillä vaan alkaa ahdistamaan, että yleensäkin alku tuntuu hyvältä ja sitten tulee se ahdistus.
ymmärrän tämän täysin, mutta nyt kysyisinkin teiltä Ravuilta, että mitä minun tulisi tehdä jotta suhteemme pääsee kehittymään, ja jotta tuota rapua ei niin kauheasti ahdistaisi...? eli mahdollisimman monipuolisia vinkkejä,neuvoja tarvitaan!!!!!!

8

2057

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leijonatar

      tuota jahkaamista se tulee olemaan ja hermosi menetät.

      • Niin unohda se

        Joo unohda Rapu, koska se tulee olemaan tuota samaa vuositolkulla ja se jos mikä tekee seinähulluksi.Rapusi tulee ja menee niinkuin huvittaa ja arvaappa mitä se tuo sinulle tuliaisiksi.Ja mitä se tekee sillä aikaa kun ei ole sinun luonasi.Älä luule, että on uskollinen.


      • Rapunainen....
        Niin unohda se kirjoitti:

        Joo unohda Rapu, koska se tulee olemaan tuota samaa vuositolkulla ja se jos mikä tekee seinähulluksi.Rapusi tulee ja menee niinkuin huvittaa ja arvaappa mitä se tuo sinulle tuliaisiksi.Ja mitä se tekee sillä aikaa kun ei ole sinun luonasi.Älä luule, että on uskollinen.

        Sinun täytyy sanoa hänelle tunteesi..
        Rapu vain pelkää saavansa pakit taas ja särkevänsä sydämmen, hän on tuolla tavalla kuoressaan, sun pitää ne aukaista.
        Luottamus on tärkeä..

        Itse samaisessa tilanteessa ja en enää jahkaile..
        Nyt vain pelkään että haluan liikaa ja toinen ei ole valmis mihinkään..Aikaisemmin olin kivi jota ei murreta.

        Yritä saada hänet itsellesi kokonaan ja sun pitää tottua siihen että rapun mieli ailahtelee..
        se on normaalia ja sitä ei kannate liikaa stressata..vähän ajan päästä ajatus on jo ihan toinen..

        :) älä anna periksi, ravusta saat hyvän äidin lapsillesi ja hän aina rakastaa!!!!koko sydämmestä.


    • Rapu mies

      Vastaa omalta osin ravun jättmään haasteeseen, lähde yhteiseen seikailuun, muista rapu on perhekeskeinen joko omaan tai vanhenpiinssa sitoutunut. Rapu Mies on paras vaihtoehto kala Naiselle. nim. kokoemusta on yli 8v.

    • ole kärsivällinen...

      mitä ravuista tiedän; heidän ei ole tarkoitus loukata tai pettää, he vain etenevät hitaasti ja varmasti... Ravullasi on pelkoja ja ennakkoluuloja. puhu tämän kanssa ja edetkää omaan tahtiin.- onnee siulle siihe, mää sain jo rapumieheni tällä menetelmällä- seurusteltu jo 5 vuotta onnellisesti ^^

      • tunteiden paljastamista

        Toimii kyllä minkä merkin kohdalla hyvänsä, mutta erityisesti jahkaavan ravun kanssa.

        Itse siis tunnustin rakkauteni jahkaavalle rapumiehelle (välillä olin hänelle se ainoa oikea ja välillä hän piehtaroi ahdistuksessaan).

        No, mitäs kävi?
        Rapumies katosi jälkiä jättämättä elämästäni. Ennen tuli lähes päivittäin viestejä/puheluita,
        nyt ei mitään.

        Ok. Eipähän tarvitse ainakaan itseä syyttää siitä, etten olisi ollut rehellinen.


      • kiva välillä ottaa etäisyyttä, on eri asia olla muualla ja puhailla omia kuin pettää


    • noita ongelmia

      Minulla ei ole ongelmia ollut sitoutumisessa!
      Päinvastoin, en osaa olla yksin, haluan rakkaan ympärille. Olen seurustellut nyt neljä vuotta, siitä kolme ja puoli vuotta yhdessä. Hyvin menee, johtuen ehkä siitä että mieheni on härkä! :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      201
      7785
    2. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      115
      3058
    3. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      79
      2861
    4. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      1
      2739
    5. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      113
      2367
    6. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2162
    7. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      21
      2070
    8. Ainutlaatuiselle naiselle.

      Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee
      Ikävä
      35
      1578
    9. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      20
      1559
    10. Rottia juoksee pitkin ostolantietä

      Eikö mikään taho loukuta niitä. Tuhoavat kiinteistöjä
      Ähtäri
      20
      1306
    Aihe