Olen syyllistynyt vakavaan liikennerikokseen ja tahtoisin sovittaa tekoni saamalla tuomion törkeästä liikennerikoksesta.Mutta mulle on määrätty avustaja ja hän esittää lievää varomattomuutta liikenteessä,kun tahtoisin törkeää sanamuotoa käytettävän.Ketä tää mun puolustusasianajaja edustaa ei ainakaan minua ja minun tahtoani.Mitä voisin tehdä jotta oikeus toteutuisi.
Vaadin ankaraa rangaistusta
katumus
2457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Helppo nakki.
Kun olet käräjillä yhtä aikaa avustajasi kanssa, niin pyydät vain puheenvuoron. Herra/rouva puheenjohtaja, myönnän syyllistyneeni törkeään liikenneturvallisuuden vaarantamiseen ja vaadin siitä ankaraa rangaistusta.
Olen kuullut että puolustus on tyrmännyt tälläiset tunnustukset,ja vaatinut mielentilatutkimusta.Puolustus tuntuu yrittävän AINA kumota syyttäjän vaikka päämies haluaisikin saada ansionsa mukaan.