Saunavuoron ylitti paska akkansa kanssa. Kosto seuraa. Keino on kostaa. Ei pyytäneet anteeksi. Menivät mulkaisten ohi kun kerroin, ettei tällainen peli jatkossa vetele. Tuli 3 minuuttia omaa vuoroani myöhässä ja nämä saatanat ovat minun pukuhuoneessani juomassa siideriä. Jättivät tyhjän siideripullon päydälle vaikka roskis on käytettävissä.
Vastaan vatkutti se ukko että luulin että olet matkoilla vielä. No en ole matkoilla enää ja se ei tarkoita että minun saunavuorojani käytetään matkojeni aikana.
Isännöitsijään otan yhteyden tämän takia. Tämä ei jää tähän. Pitäkää kaikessa oikeuksistanne kiinni. Saunavuoroni alkaa klo 16 ja päättyy klo 17. Ei saunavuoroni aikaan siellä saa olla muita maksamallani ajalla saunavuokrasta. Ärsyttäviä kusipäitä ihmiset ovat.
Vastaan vatkutti se ukko että luulin että olet matkoilla vielä. No en ole matkoilla enää ja se ei tarkoita että minun saunavuorojani käytetään matkojeni aikana.
Isännöitsijään otan yhteyden tämän takia. Tämä ei jää tähän. Pitäkää kaikessa oikeuksistanne kiinni. Saunavuoroni alkaa klo 16 ja päättyy klo 17. Ei saunavuoroni aikaan siellä saa olla muita maksamallani ajalla saunavuokrasta. Ärsyttäviä kusipäitä ihmiset ovat.
Vastaukset 11
Vanhimmat
unohtuneet ottamatta. rauhassa rauhassaa..ssshhh
En pidä itseäni ihan pilkunnussijana mutta oma saunavuoro on minulle ainankin pyhä asia.Vituttaa naapurit jotka hikoilevat pisarankin lauteilla minun ajastani.
Hanki kämppä jossa on oma sauna, niin loppuu muiden "sinun ajallasi" lauteille hikoilu. Tietysti jos toiselle aiheuttaa haittaa (esim. ei ehdi pois saunasta ennen seuraavan vuoron alkua), niin on syytä pyytää nöyrästi anteeksi.
Paitsi jos toinen alkaa räyhätä tai vittuilla, kuten ketjun aloittaja viestin sävystä päätellen alkoi, niin sitten on eri asia. Räyhäys ja vittuilu on pahempi loukkaus kuin saunavuoron venähtäminen.
niin suosittelen, että hieman rauhoitut ja mene myös pikkusen itseesi. Kirjoituksestasi tulee mieleen - anteeksi vaan - täysi kusipää.
älä vaan sano naapureilles, että saunavuors alkaa 16 sillä akateemissapiireissä se tarkoittaa 16:15 häviät 15 min
kusseet kiukaalle lähtiessään?
vastaava tapaus aikanaan kerrostalossa.
Oltiin menossa saunaan, pukuhuoneen ovi oli säpissä ja saunassa heitettiin löylyä.
Koputin oveen, jolloin saunoja kimmastui ja heitti jollain raskaalla esineellä oveen.
Minä sille huusin oven läpi että vittuako mellastat kun meidän saunavuorolla saunot siellä, heti pihalle tai soitan poliisit kantamaan sut pihalle.
Tyyppi tuli ulos aikansa pukuhuoneessa kuhnittuaan, ja teimme hänestä seuraavalla viikolla valituksen isännöisijälle.
Edellisessä asunnossa meilläkin kävi usien noin.
Sauna oli rakennettu niin, että pukuhuoneita oli kaksi, menin aina toisen pukuhuoneen kautta vittuilemaan löylyssä istujalle ja sammutin samalla valot. Kyllä sieltä yleensä aika rivakasti ulos lähdettiin.
Meirän saunallon pruukannu olla sellaane perinne notta nokka liikoja viivyttelöö saunomistensa kans niiton veretty kirveellä päänuppiin. Hyvin meillon sanavuorrot toiminnu ja koko ajan vaan saunojat vähenöö. Männäviikolla taas käytiin yks laittamassa multiin. Notta näin meillä.
Minulla oli entisessä asunnossa viimeinen saunavuoro koko iltana. Satuttiin siinä sitten istahtamaan se ylimääräinen kolmeminuuttinen, niin jo oltiin pukuhuoneen ovesta tulossa sisälle. Mikäs siinä, ilmaiset löylyt ilmeisesti olisivat maistuneet, kun muut maksaa. Jälkilöylythän ne parhaat on.
Terveisiä vaan sinne Kuopijoon.
edes valittamisen arvosta... on todellakin harmi että olet noin pilkunnussija, pilaat vaan oman elämäs tollasella...