Onko edelleen näkyvää tyttökauppaa

Riiassa ?

Viimeksi se ainakin häiritsi sivullisia turisteja.Nyt kun kevät tuo turistit, tohon seikkaan kannattaa kiinnittää vakavaa huomiota.
Monet turistit äänestää muuten jaloillaan.

6

3121

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raka

      Kyllä ei taida siltä välttyä missään Baltia maassa. Pahin paikka minusta on kuitenkin ollut Viipuri jossa kaikka kadulla kävelevät naiset näyttivät olevan kaupan. Siellä ei kehdannut yksinään edes kadulla kävellä kun jo joku mies hidasti kohdalla ja kysyi hintaa?
      Siis miesystäväni kanssa oleilin siellä joku vuosi sitten, kun hänellä oli sielläpäin bisneksiä.
      Yllätävää kyllä kaikkeen tottuu eikä ota enään loukkauksena. Mieheni tästä kaikesta kokemastani taisi enemmän olla huolissaan ja pahoillaan.

      • Riganieki

        Kyllä tuota touhua kitketään täällä Riiassakin pois ihan viranomaisten toimesta. Ei se nyt sentään niin näkyvää ole, että sen takia kannattaisi jättää Latviaan matkustaminen. Toisaalta myös Baltian naisten pukeutumistyyli poikkeaa sen verran paljon Suomen vastaavasta, että saattaa joku arempi turisti pitää "maksullisena" naisena ihan tavallista paikallista naapurin tyttöäkin. Naisellisuuden esille tuominen ja viimeistelty pukeutuminen on vaan osa tätä kulttuuria täällä.


    • olig

      ...

    • eräs toimistopäällikkö

      Kävin viime kesänä Riiassa ja olihan sitä. Tosin onhan sitä kaikissa Itä-Euroopan maissa.

    • ...lisää

      Miten se sivullisia häiritsi? Myytiinkö heitäkin?

      • Nova Huta

        ...voi je***s tätä keskustelun tasoa. Samalle tasolle tullakseni voisin vastata, että "Riiassa kaikki, mikä liikkuu on myynnissä ja kaikki myy tosiaan toisilleen"

        Kovin näkyväksi tuskin voi tuota Riian tyttökauppaa kutsua. Ainakaan sen ei pitäisi ketään kovin pahasti häiritä! Mutta suomalaisistahan Teppo-turisteista lähes jokainen varmasti luulee pitkäsäärisiä slaavittaria, jotka osaavat vain pukeutua kauniisti, maksullisiksi!;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      104
      1243
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      868
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe