apua

Oon kärsiny lisääntynestä aknesta e-pillereiden lopetuksen jälkeen ja mitkään kaupan finnituotteet ei tunnu auttavan. Onko apteekissa saatavana (siis ilman respetiä) mitään hyvää hoitotutetta, joka ei kauheasti kuivattaisi ihoa muuten?
1209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

käy ostamassa apteekista acnex nimistä ihon hoito tuotetta, sitä saa ilman reseptiä, eikä kuivata ihoa, mulla toimii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Girl kirjoitti:

Oon kärsiny lisääntynestä aknesta e-pillereiden lopetuksen jälkeen ja mitkään kaupan finnituotteet ei tunnu auttavan. Onko apteekissa saatavana (siis ilman respetiä) mitään hyvää hoitotutetta, joka ei kauheasti kuivattaisi ihoa muuten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu