Saisivat tuolla Nuorten työpajalla lopettaa sen kessuttelun oven edessä kun paikalla käy usein asiakkaitakin. Tuhkakuppi 20m päähän ovelta!
Nuorten työpajalla..
Rva
123930
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
pitäisit huolen omista asioistasi. Luultavasti työpaikat määräävät tupakkapaikkansa itse, ei liene ulkopuolisten asia alkaa niistä päättämään.
järjen köyhyyttä jos ei tajuta että kyllä JOKAISEN ASIAKASPALVELUPISTEEN on oltava savuttomia, onhan ne ravintolatkin jo LAISSA määrätty savuttomiksi!!
Kyllä tupakoijallakin on järjen käyttö sallittua.
Te jotka olette vastuussa näistä työpajoista ym:sta ekotoreista,, pistäkää kuriin nämä tupruttajat ja sisäilman pilaajat!
Jos ovia pidetään selällään, tai auotaan, niin kyllä silloin on mentävä tosi kauas tupakalle että savu ei työnny suoraan sisälle!!
Onko ne tupruttajat jotenkin niin vetämättömiä laiskoja, vai mistä se johtuu että pitää seistä tököttää sätkä leuassa ovenpielissä tai muuten lähellä??
Ei hitto lihavan ihmisen läsnäolo aiheuta hengitysvaikeuksia kuin korkeintaan lihavalle itselleen mutta tupruttelija saastuttaa lukemattomien ihmisten keuhkot ja vaatteet ja tekee asioinnin VASTENMIELISEKSI!
MIETTIKÄÄ SITÄ TUPAKOIJAT!
en käykään siellä . Inhottavaa asioida henkilökunnan kanssa jotka savuttelevat näkyvillä ja hengityksen haju todella karkoittaa kauas, olipa kyse mistä palvelualasta tahansa.Hoitohenkilökunta, parturit ym "käsinkosketeltavat" ammtinharjoittajat, ajatelkaapa asiaa ite omalle kohalle.
Kiitos
Jospa sinä hurskastelija katsoisit peiliin. Ettet vain itse ole kaappijuoppo tai ylensyövä mätinki. Tupakoijat ovat sallittua yleistä riistaa, joita saa haukkua. Liikalihavuus on aivan yhtä vaarallista.
Olemme hyvin pahoillamme siitä,että olette joutuneet tälläisen hajuhaitan kohteeksi.Siirrämme toki tupakkapaikan kauemmaksi ( 20 m ).Onneksi asiakkaat toki saavat valita heille sopivimman asioimispaikkansa kunkin omien mieltymyksiensä mukaan.Olemme hyvin kiitollisia palautteesta ja toivomme palautetta jatkossakin.Tietenkin henkilökohtainen palaute olisi keskustelun kannalta parempi,mutta jos tähän ei kykene tällainenkin palaute tietenkin sopii.
Mukavaa keväänodotusta ja pitäkää liput korkealla.Terveisin Sirpa työpajanohjaaja ( yksi tupsuttelijoista )
Kuhmo on ulkopaikkakuntalaisen silmissä liian uskovainen, liian poliittinen ja liian toisten asioitten puuttuva!!!!!!!!!!
Asiaa! Tupakoinnin tulisi tapahtua asiakkailta piilossa, tosi rumaa kun oven edessä poltellaan ja vielä naiset! Hyh hyh..
Onko tupakointi vain miesten etuoikeus, ilo, MIKSI naisten pitää poltella salassa? Kysympähän vaan?? Entä kenen oikeus on kaljan juonti, viinan naukkailu ja muutenkin ilonpito. MIESTENKÖ vain??? Tupakoikaa naiset, vaan rauhassa jos teiltä siltä tuntuu....
...tästä taitaa tulla semmonen naisten vapautusliike...
Ulkona saa vielä tietääkseni tupakoida! sinne ei mielestäni ole vielä rajoitukset yltänyt!
Hyvähän se vaan on kun naisihmiset pitävät suulihaksensa kunnossa.Antaa vaan imuttaa!
Eikö yleisillä paikoilla tupakointi ole kuitenkin kielletty? Saastuttakaa tupakoijat vaan keuhkonne mutta jättäkää meidät viisaat tupakoimattomat rauhaan!