Minulla ei ole paljon kehumista heistä.Enemmän negatiivisiä luonteenpiirteitä kuin positiivisia.
Olette Itsekeskeisiä ja aina oikeassa.
Epäluotettavia ja ovelia,kieroja.
Kaksinaamaisuuden mestareita,kun teille kääntää selän olette heti sylkemässä ja haukkumassa,päin naamaa vaikutatte tosi fiksuilta ja huomaavaisilta.
Mestareita arvostelemaan toisia alati.
Onneksi en ole syntynyt teidän merkkiinne.
Te ette ole sen parempia kuin muutkaan,vaikka niin kuvittelette.
Kauris nainen
9
1902
Vastaukset
- kauristyttö.
"Onneksi en ole syntynyt teidän merkkiinne. "
Hassu oot...- kuubalainen jos
tuo on hassua. hilkulla olin et' en lukenut tätä alotusta.
t:horoskooppi on tuulta ja tyhjää
- Ikävää,
että olet joutunut kaurisnasten joukkosylkiäisten kohteeksi.
- kaurisWoman
Eikä meitä tarvi muiden kehua, me tiedetään muutenkin olevamme hyviä:) 'Olemme aina oikeassa', pitää paikkansa:D Emme ole epäluotettavia, ei kieroja eikä ovelia, vaan rehellisiä. Huumoria kyllä löytyy.
Omia luonteenpiirteitäsikö kuvailet? Kaikista löytyy kyllä noita kaikkia, mutta kauris on loppupeleissä 'ystävä hädässä'. Hän ei jätä kaveria, vaikka muut jättäisivät. Näin se vain on, ja sen jokainen tietää, että kauriiseen voi loppupeleissä luottaa. Kauris on parhaimmillaan silloin, kun joku tarvitsee apua. Ja haluaa olla siellä, missä eniten tarvitaan apua, jos vaan pystyy auttamaan.- Niinpä niin
Kauris auttaa toisia pelkästään ja vain jos siitä on mitenkään hänelle hyötyä.
Omaa hyväänsä ajattelee aina. - hädässä
Samaa mieltä! Ja, jos emme olekaan aina oikeassa (mitä tapahtuu hyvin harvoin ;)) muut saavat sen kuvitelman, koska haluamme sanoa oman mielipiteemme. Sanomme viimeisin sanan, vaikka hiljaa :)
Ja kauris on paras ystävä, jos saa vaan tarvitsemansa luotettavuuden ja arvostuksen. Muuten kauris kylmettyy ja vähät välittää enää "ystävästään" koko sydämellään. Hädässä olevat menee aina etusijalle.
- arvostelu ;))
Ällistyttävintä jutussasi on, että onnellisten tähtien merkeissä syntyneenä polulle on kasautunut kiviksi moinen kaarti meitä kaurisnaisia.
- karukauris
Ootko vielä päässyt maistamaan kauriin kostoa? Jos kaurista loukataan verisesti, voi kauris joissain tapauksissa, ei aina tahallaan, mutta vahingossa, puskea takaisin. Siitä on leikki kaukana. Jokainen, joka on joutunut kauriin sarviin, muistaa sen aina. Kauriit ovat pitkämielisiä ja lempeitä, mutta heilläkin on mittansa, joka joskus täyttyy.
Varo, hän on jo takanasi sarvet tanassa!!:D- Kapricorn
kaiken tuollaisen yläpuolella. He eivät alistu ala-arvoisuuteen. Paha saa muutenkin aina palkkansa, ei ole kauriin asia lähteä kostoretkille.
Kauris elää sisäisesti rikasta, kaunista ja syvämietteistä elämää. Hän osaa nauttia elämän kauneudesta ja näkee kauneutta sielläkin, missä muut eivät sitä näe.
Kauris on tosiaankin AINA heikomman puolella huolimatta siitä, haluaako kyseinen henkilö olla kauriin ystävä vai vihollinen. Kauris itse taas on niiden ystävä, jotka haluavat olla hänen ystäviään.
Meillä on kaikki hyvin, olkaamme siitä kiitollisia! Olemme syntyneet onnellisten tähtien alle. Joidenkin ihmisten elämä on kamppailua henkiinjäämisestä. Tämä Phil Collinsin biisi on erittäin puhutteleva videoineen:
http://www.youtube.com/watch?v=ftlYLcEW_I4
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741