95/98E Aeb 1.8t:een

onko hyötyä jos laittaa tankkiin 98E:ää.
moottori aeb 1.8t, vm 97 eli säätyyko sytytys myöhäisempään verrattuna käytettäessä 95E:tä
1429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikös se manuaali kerro oktaanivaatimukseksi 95? Jos auto on lastuttamaton, aja sillä. Lastun kanssa 98:sta voi olla hyötyä. Ainakin Abt:n lastulla on käytettävä sitä. Ja ei se sytytys myöhäisemmälle mene 98:lla vaan aikaisemmalle edellyttäen, että 95:lla on tapahtunut nakutusta. Jos 95:lla ei olla nakutusrajalla, ei 98:sta ole hyötyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TboAudi kirjoitti:

onko hyötyä jos laittaa tankkiin 98E:ää.
moottori aeb 1.8t, vm 97 eli säätyyko sytytys myöhäisempään verrattuna käytettäessä 95E:tä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu