mercilon e-pillereistä aknea?

olen nyt kuukauden syönyt noita. ja nyt on alkanut pukata finnejä. etenkin leukaan. kannattaisko mut vaihtaa merkkiä vai rauhoittuukohan iho vielä tästä?
2285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No oman kokemuksen mukaan (eri pillereillä tosin) näppyjen tulo vähän rauhoittuu muttei välttämättä lopu. Kokeile se kolme laattaa, kroppa ei ehdi muuten sopeutua pillereihin. Siitäkin voi johtua näpyt.

Äänestä
  • kun iho pukkaa kaikki ensin pintaan niin näytää kauhealta. Kyllä se siitä helpottuu :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


santtuliini kirjoitti:

olen nyt kuukauden syönyt noita. ja nyt on alkanut pukata finnejä. etenkin leukaan. kannattaisko mut vaihtaa merkkiä vai rauhoittuukohan iho vielä tästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu