Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Seksin määrä?

Tässä kyselen että miten paljon seurustelevat parit harrastaa seksiä yleensä? Suhteessa jossa on seurusteltu jo yli vuoden. Kertokaa te jotka olette seurustelleet jo vuoden verran.

En tiedä olenko itse liikaa seksin perään vai onko tyttökaverini semmoinen jolle seksi ei ole niin tärkeää. Kun tyttökaverini on semmoinen ettei tarvitse seksiä kuin kerran pari kuukaudessa ja itte haluais melkee joka viikko. Joskus tullut riitaa siitä kun tyttökaverini haluaa harvemmin ja minä useammin.


En haluaisi pitää häntä pihtarina.

- Jätkä 18wee
71100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

sexi on jokapäivästä paitsi puolukkaviikolla. Kyllä noin 300 kertaa vuodessa sopiii meille.

Äänestä
  • Meillä seksiä on yleensä 4-5 kertaa viikossa ja vähimmillään 2krt/vko. Yhdessä asuttu noin 5 vuotta.

    Äänestä

tua ole mitenkään epänormaalia ole että seksiä ei harrasteta kun 2-1 kertaa/kk.. tiedän monia pareja jotka eivät enempää harrasta, toiset eivät vaan yksikertaisesti välitä seksistä niinkuin toiset, mulla vähän sama tilanne kun sulla, mutta meillä jätkältä ei oikeen tipu niinkuin haluisin mut pitänee joko olla tyytyväinen siihen mitä saa tai miettiä haluaako olla parisuhteessa jossa seksi ei toimi niin kuin haluaisit, mutta suosittelen kuitenkin yrittää keskustella asiasta mistä voisi johtua että seksiä ei tipu enempää...

Äänestä

Kyllä kerran vuorokaudessa on normaali määrä. Vaikuttaakin , että tyttösi on frigidi. Voi olla vanhemmiten paha ongelma. Vaihda aikanaan ettei käy kuten mulle, en tuota ymmärtänyt silloin kun ei kiihoittunut nuorenakaan ja nyt häntä ei kiinnosta ollenkaan. Yhtä kärsimystä , omatkin halut katoo.

Äänestä

Meidän koko suhde alkoi yhden yön juttuna ja alussa oli seksiä.. Noin puol vuotta sitten se väheni reippaasti. :/ Nyt yli vuoden seurustelun jälkeen se on vähäistä, todella vähäistä.

Mies ei yksinkertaisesti halua seksiä. :(

Minulla taas on itsetunto murskana, kun minä en kelpaa ja kaikki minun aloitteet tyrmätään sillä että "väsyttää, ei jaksa nyt" Se ei todellakaan ole kivan tuntuista. Minä haluaisin kuitenkin pari kertaa viikossa! Se olis minusta normaali määrä.
Olen kokeillut odottaa miehen aloitetta, olen kokeillut kiihottaa miestä, olen huutanut ja itkenyt ja ihan kaikkea. :(
Edellinen kerta oli viime viikolla eräänä aamuna, kun edellisilta oli riidelty - mistäpä muustakaan kuin seksistä. Kyllä mies jaksaa sen yhden kerran riidan jälkeen kiinnostua minusta, mutta sen jälkeen unohtaa taas seksin täysin.

Nyt on taas kulunut jo viikko ilman seksiä :( Ja menkatkin alkoi itsellä, ni ei toivoakaan saamisesta viikkoon, eli 2 viikkoa taas ilman vähintään :(

Jos tässä suhteessa en saisi haleja ja pusuja, niin en olisi jäänyt tähän suhteeseen. Vaikka niitäkin kaipaisin enempi :) Mutta saan niitä kuitenkin aika paljon.

Se vain että haluaisin tuntea itseni halutuksi seksuaalisesti. Mies ei pahemmin välitä edes pussailusta. En minä oikein tiedä minun funktiotani tässä suhteessa, jos en kelpaa..

Mutta toivon, että tilanne muuttuu parempaan päin. Rakastan miestäni ja tiedän, että hän rakastaa minua.

Tsemppiä myös teille!

Äänestä
  • Kaiken lisäksi koomista vielä, että ennen tätä suhdetta luin paljon juttuja siitä että miehet joutuvat olemaan puutteessa, koska naiset eivät halua ja ajettelin, että minä ainakin haluan ja paljon ja todellakin aijon pitää mieheni tyytyväisenä..
    En vain ymmärrä, että miten tässä nyt sitten näin kävi, että minä olenkin se, joka joutuu valittamaan puutteessa olemista!! :(

    Tarjontaa kyllä olisi muualta suunnalta, mutta en todellakaan halua pettää miestäni! Enkä oikeastaan halua muita miehiä, vaan haluan omaa miestäni!

    Äänestä

Yhdessä oltu 3 vuotta, ei kuitenkaan asuta yhdessä ja seksiä on noin kerran kuukaudessa.. vituttaa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Tässä kyselen että miten paljon seurustelevat parit harrastaa seksiä yleensä? Suhteessa jossa on seurusteltu jo yli vuoden. Kertokaa te jotka olette seurustelleet jo vuoden verran.

En tiedä olenko itse liikaa seksin perään vai onko tyttökaverini semmoinen jolle seksi ei ole niin tärkeää. Kun tyttökaverini on semmoinen ettei tarvitse seksiä kuin kerran pari kuukaudessa ja itte haluais melkee joka viikko. Joskus tullut riitaa siitä kun tyttökaverini haluaa harvemmin ja minä useammin.


En haluaisi pitää häntä pihtarina.

- Jätkä 18wee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu