Onko jollakin omakohtaista kokemusta lasikuituisen purjeveneen pohjan puhaltamisesta? Tuliko siistiä jälkeä ja vielä edullisesti? Onko suositeltavia firmoja? Isomman veneen pohjan krapaaminen käsipelillä ei houkuttele..
Pohjan vesihiekkapuhallus
2
819
Vastaukset
Hiekkapuhallus käsittääkseni tulee kysymykseen jos suoritat osmoosikorjauksia, ei muuten.
Ihan käsin raaputtamalla ja hiomalla tulee paras jälki jos tarkoitus on uusia primerit.
Minä ulkoistin hommat ja sain ihan hyvä kokemus yhdestä firmasta.
Innocca Oy, venepalvelut
Ukonvaaja 1 k
02130 ESPOO
Tel 040-5564646, 0400-722122
Monia muita varmasti on mutta nämä kaverit teki ainakin minulle hyvän työn.- suosittele
Muutama vuosi sitten meidän kerhossa puhallettiin kolme venettä, vain "myrkyt pois". Siinä samassa ilmeni kuinka paljon näissä oli ilmakuplia mitkä ei ennen sitä näkyneet. Ehkä oli hyvä että löytyivät, mutta varmaan yöunet menivät.
Jos vain myrkyt haluaa pois, niin käsipelillä. Esim. Maritimilla myydään sellaista keltaista skrapaa minkä voi liittää pölynimuriin tuhkapöntön kautta, siten saa vanhat myrkyt ongelmajätteisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678