vaan on mustavalkea tosikko negatiivinen ylimielinen paska hän ei näe harmaata vaan on tyly ja outo tapaus, en yleistä mut jotkut!
härkä ei
10
3328
Vastaukset
- mutta asiaa
kokemusta on.
- minä härkä
Kyllä olen aika tosikko,mustavalkea,mut EN ylimielinen paska!!!Ehkä en päästä "heti"ketään lähelleni ennen kuin "katson"mikä on tapaus...ujo,ja varautunut olen aikani,mutta jos olet ihminen jonka haluan tuntea paremmin niin luotettavampaa,sydämellistä,ym.saat hakea.
- hermostelija
vanhempi mieshärkä y ö k
- Ananasvakuuttaja
Näen ainakin maailman monivärisenä, mieluiten muita sävyjä kuin mustaa-valkoista tai harmaata ;-D
Ja muutenkin näen asioissa monia puolia, yleensä tuntuu, että harmittavan moni muu ihminen on "joko-tai" musta-valkoisen ahdasmielinen.
Mutta toi on hieman totta, että oon negatiivinen, minkä sille voi, kun ajattelee realiteetteja ::-D En tykkää itsensä huijaamisesta ;-D "Kaikki kääntyy vielä hyväksi" "Uskon siihen vasta, kun se tapahtuu" tai "Sen näkee sitten" ::-D
Ylimielinen? Njaaa ah, kyllä sitä välillä tuntee ittensä paremmaksi/viisaammaksi, kuin joku ääliö musta-valko kusipää ;;-D
Tyly? Nojaa, ei turhia kierrellä asioissa, vaan sanotaan suoraan? Mikä sen parempaa? Ainakin tulee selväksi ;-D Itteä vituttaa varsinkin kiertoilmaukset asioille.
Outo? Kyllä, olen outo! :-)- 29.04. ; )
Kuulostipa kuin omasta suusta. Olen ollut myös huomaavinani, että yllättävän usein toista musta-valkoisuudesta syyttävä, on sitä itse. Ja mitä ylimielisyyteen tulee, niin onko se synti, jos nyt vain kertakaikkiaan näkee asiat vähän laajemmin? Ei kait se härän vika ole, jos toinen ei tajua.
Kun asiat puhutaan selvästi, ei tartte jälkikäteen selitellä, eikä arvailla ja tehdä vääriä johtopäätöksiä.
- tuskin mustavalkea
Älä kuitenkaan petä härän luottamusta, sillä sitä hän ei unohda.
- härkä saa
pettää toisten luottamuksen! Eikä näe siinä edes mitään väärää. Sehän on sen toisen omaa tyhmyyttä. Sanoi härkä!
- kuin..
puhuisit täydellisestä ihmisestä..josta ei löydy virheen häivää..???
- mieltä kanssasi
ei voi sanoa mitenkään lämmin sieluiseksi ihmiseksi, ei välitä toisten tunteista ja ajattelee vain ja ainoastaan itseään, nais asioissa ihan uuno, ottaa pettää ja jättää ainakin tämä jonka tunnen, toivon hänelle vain ja ainoastaan kaikkea paskaa niskaan,
- härkä
Ei löydy empatiaa ei,,minä, minä ,minä ja aina minä !!!Just tommonen on miespuolinen härkä.Minä olen "naishärkä" hihhii hih hii,, naurattaa tuo sana muoto, mutta en kyllä jätä enkä petä !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as863450Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna253063- 512952
- 592813
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582618Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)492608On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle542379Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802251- 692118
- 452112