härkä ei

teeskentele

vaan on mustavalkea tosikko negatiivinen ylimielinen paska hän ei näe harmaata vaan on tyly ja outo tapaus, en yleistä mut jotkut!

10

3316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta asiaa

      kokemusta on.

    • minä härkä

      Kyllä olen aika tosikko,mustavalkea,mut EN ylimielinen paska!!!Ehkä en päästä "heti"ketään lähelleni ennen kuin "katson"mikä on tapaus...ujo,ja varautunut olen aikani,mutta jos olet ihminen jonka haluan tuntea paremmin niin luotettavampaa,sydämellistä,ym.saat hakea.

      • hermostelija

        vanhempi mieshärkä y ö k


    • Ananasvakuuttaja

      Näen ainakin maailman monivärisenä, mieluiten muita sävyjä kuin mustaa-valkoista tai harmaata ;-D

      Ja muutenkin näen asioissa monia puolia, yleensä tuntuu, että harmittavan moni muu ihminen on "joko-tai" musta-valkoisen ahdasmielinen.

      Mutta toi on hieman totta, että oon negatiivinen, minkä sille voi, kun ajattelee realiteetteja ::-D En tykkää itsensä huijaamisesta ;-D "Kaikki kääntyy vielä hyväksi" "Uskon siihen vasta, kun se tapahtuu" tai "Sen näkee sitten" ::-D

      Ylimielinen? Njaaa ah, kyllä sitä välillä tuntee ittensä paremmaksi/viisaammaksi, kuin joku ääliö musta-valko kusipää ;;-D

      Tyly? Nojaa, ei turhia kierrellä asioissa, vaan sanotaan suoraan? Mikä sen parempaa? Ainakin tulee selväksi ;-D Itteä vituttaa varsinkin kiertoilmaukset asioille.

      Outo? Kyllä, olen outo! :-)

      • 29.04. ; )

        Kuulostipa kuin omasta suusta. Olen ollut myös huomaavinani, että yllättävän usein toista musta-valkoisuudesta syyttävä, on sitä itse. Ja mitä ylimielisyyteen tulee, niin onko se synti, jos nyt vain kertakaikkiaan näkee asiat vähän laajemmin? Ei kait se härän vika ole, jos toinen ei tajua.
        Kun asiat puhutaan selvästi, ei tartte jälkikäteen selitellä, eikä arvailla ja tehdä vääriä johtopäätöksiä.


    • tuskin mustavalkea

      Älä kuitenkaan petä härän luottamusta, sillä sitä hän ei unohda.

      • härkä saa

        pettää toisten luottamuksen! Eikä näe siinä edes mitään väärää. Sehän on sen toisen omaa tyhmyyttä. Sanoi härkä!


      • kuin..

        puhuisit täydellisestä ihmisestä..josta ei löydy virheen häivää..???


    • mieltä kanssasi

      ei voi sanoa mitenkään lämmin sieluiseksi ihmiseksi, ei välitä toisten tunteista ja ajattelee vain ja ainoastaan itseään, nais asioissa ihan uuno, ottaa pettää ja jättää ainakin tämä jonka tunnen, toivon hänelle vain ja ainoastaan kaikkea paskaa niskaan,

      • härkä

        Ei löydy empatiaa ei,,minä, minä ,minä ja aina minä !!!Just tommonen on miespuolinen härkä.Minä olen "naishärkä" hihhii hih hii,, naurattaa tuo sana muoto, mutta en kyllä jätä enkä petä !!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      122
      5907
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      510
      2016
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      26
      1346
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1253
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1113
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1015
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      981
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      65
      921
    9. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      59
      905
    10. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      24
      904
    Aihe