härkä ei

vaan on mustavalkea tosikko negatiivinen ylimielinen paska hän ei näe harmaata vaan on tyly ja outo tapaus, en yleistä mut jotkut!
103378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kokemusta on.

Äänestä

Kyllä olen aika tosikko,mustavalkea,mut EN ylimielinen paska!!!Ehkä en päästä "heti"ketään lähelleni ennen kuin "katson"mikä on tapaus...ujo,ja varautunut olen aikani,mutta jos olet ihminen jonka haluan tuntea paremmin niin luotettavampaa,sydämellistä,ym.saat hakea.

Äänestä
  • vanhempi mieshärkä y ö k

    Äänestä

Näen ainakin maailman monivärisenä, mieluiten muita sävyjä kuin mustaa-valkoista tai harmaata ;-D

Ja muutenkin näen asioissa monia puolia, yleensä tuntuu, että harmittavan moni muu ihminen on "joko-tai" musta-valkoisen ahdasmielinen.

Mutta toi on hieman totta, että oon negatiivinen, minkä sille voi, kun ajattelee realiteetteja ::-D En tykkää itsensä huijaamisesta ;-D "Kaikki kääntyy vielä hyväksi" "Uskon siihen vasta, kun se tapahtuu" tai "Sen näkee sitten" ::-D

Ylimielinen? Njaaa ah, kyllä sitä välillä tuntee ittensä paremmaksi/viisaammaksi, kuin joku ääliö musta-valko kusipää ;;-D

Tyly? Nojaa, ei turhia kierrellä asioissa, vaan sanotaan suoraan? Mikä sen parempaa? Ainakin tulee selväksi ;-D Itteä vituttaa varsinkin kiertoilmaukset asioille.

Outo? Kyllä, olen outo! :-)

Äänestä
  • Kuulostipa kuin omasta suusta. Olen ollut myös huomaavinani, että yllättävän usein toista musta-valkoisuudesta syyttävä, on sitä itse. Ja mitä ylimielisyyteen tulee, niin onko se synti, jos nyt vain kertakaikkiaan näkee asiat vähän laajemmin? Ei kait se härän vika ole, jos toinen ei tajua.
    Kun asiat puhutaan selvästi, ei tartte jälkikäteen selitellä, eikä arvailla ja tehdä vääriä johtopäätöksiä.

    Äänestä

Älä kuitenkaan petä härän luottamusta, sillä sitä hän ei unohda.

Äänestä
  • pettää toisten luottamuksen! Eikä näe siinä edes mitään väärää. Sehän on sen toisen omaa tyhmyyttä. Sanoi härkä!

    Äänestä

  • puhuisit täydellisestä ihmisestä..josta ei löydy virheen häivää..???

    Äänestä

ei voi sanoa mitenkään lämmin sieluiseksi ihmiseksi, ei välitä toisten tunteista ja ajattelee vain ja ainoastaan itseään, nais asioissa ihan uuno, ottaa pettää ja jättää ainakin tämä jonka tunnen, toivon hänelle vain ja ainoastaan kaikkea paskaa niskaan,

Äänestä
  • Ei löydy empatiaa ei,,minä, minä ,minä ja aina minä !!!Just tommonen on miespuolinen härkä.Minä olen "naishärkä" hihhii hih hii,, naurattaa tuo sana muoto, mutta en kyllä jätä enkä petä !!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teeskentele kirjoitti:

vaan on mustavalkea tosikko negatiivinen ylimielinen paska hän ei näe harmaata vaan on tyly ja outo tapaus, en yleistä mut jotkut!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu