Hei!
Laittakaapa vinkkejä hyvistä ja ennen kaikkea hauskoista kotimaan taipaleista. Mitä kokemuksia Euroopan reiteistä? Hyviä/vältettäviä?
matkareittejä koti- ja ulmomailla
6
625
Vastaukset
- Shadow
Saimaan ja Päijänteen ympäriajot ovat ihan mukavia.
Samoin kun menet Ahvenanmaalle Korppoon kautta Långnäsiin, kiertelet siellä ja takaisin Hummelvikin kautta Vuosnaisiin Kustavin viereen. Jos menet em. maakuntalautoilla, aja rohkeasti vaan jonojen ohi lautan portin läheisyyteen, jotta henkilökunta näkee sinut. He ottavat motoristin yleensä ensimmäisenä sisään, koska prätkille tarkoitetut paikat ova siten sivussa, että autot pääsevät sitten ohi. Kiiloja ja hihnoja löytyy kiinnittämistä varten lautoilta.
Euroopasta en vielä voi sanoa mitään, mutta ensi kesän jälkeen olen viisaampi.
Laitan oheen pari linkkiä, joista toinen helpottaa majoittumisen etsintää Suomessa ja toinen on yksi mielenkiintoinen gasthaus Saksassa, johon menen kesällä.
Turvallista alkavaa ajokautta!
http://www.hotelrouteb8.de/
http://www.matkailu.com/ - Turo--Inkeri
minne päin Suomea taikka Eurooppaa ajattelit mennä, ja mihin aikaan vuodesta, sekä minkäverran suunnilleen olisi aikaa moisiin retkiin.
- sinulle...
kuuluu milloin reissaan ja kuinka kauan? Hyviä ajoreittejä kysyttiin!
- Turo--Inkeri
sinulle... kirjoitti:
kuuluu milloin reissaan ja kuinka kauan? Hyviä ajoreittejä kysyttiin!
kysymyksen asettelu, jos ajoalueena on "Eurooppa".
sinulle... kirjoitti:
kuuluu milloin reissaan ja kuinka kauan? Hyviä ajoreittejä kysyttiin!
Ns. Sysmän reitti Korpilahdelta Vääksyyn.
- kyytiläinen
..missä olisi hyvää seuraa.
Ennenkaikkea kiinnostaa transvestiitti ja homo- paikat ja mikä vaan, missä on kaltaisiasi hermafrodiitteja viisastelemassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510