Hyvä homeopaatti pk-seutu

Suositelkaa

Nyt pitäisi löytää hyvä homeopaatti pk-seudulta. Plussaa olisi jos myös lääkärin koulutus. Vaivana mulla ihottuma ja allergioita. Kertokaahan kokemuksia. Myös hoitojen hinnat kiinnostaisivat. Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista!

5

3285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -----------

      Tällä palstalla ei ole lupa mainostaa.

      Allergiaa koskeva keskustelu on tuossa pari riviä alempana. Turha toistaa.

      • Alkup.

        Eipä saa mainostaa ei. Kiitos vain ohjeistuksestasi, en tajunnut.

        Mielellään kuitenkin ottaisin vastaan vaikka hintatietoja noin yleensä ja muuta tietoa esim. kauanko hoidot kestävät ym.
        Tutustuin jo tähän pari riviä alempana olevaan keskusteluun mutta ei siitä paljon apua ollut.


    • löydät

      Minä löysin omani googlaamalla homeopaattista hoitoa, ja olen ollut todella tyytyväinen.

      Tiedän myös muutaman muunkin, jotka ovat saaneet erinomaista apua ko. homeopaatilta (harmi kun ei saa nimeltä mainita).

      Hoidon hinta on todellakin kohtuullinen laatuun verrattuna (ensimmäinen käynti 60€/n.2h sis. lääkkeen!), minä olisin maksanut terveyteni palauttamisesta huomattavasti enemmänkin.

      Olen ymmärtänyt, ettei se lääkärin koulutus välttämättä kerro mitään kyvyistä homeopaattina (muutaman tuttavaperheen kokemuksia). Sitäpaitsi klassisen homeopaatin diplomikoulutukseen kuuluu lääketieteenkin perusteet.

      Yksi tae hyvästä hoidosta on se, että homeopaatti on nimenomaan klassinen.

      Toivottavasti löydät itsellesi hyvän homeopaatin!

    • *** Hermeetikko***

      Suomen homeopaatit ry:n sivustoilta löytyy pk-seudun homeopaatteja.
      Esim. henkilö, jolla vastaanotto sekä Hämeenlinnassa että Helsingissä. Tämä vinkkinä nimeä mainitsematta.

    • saddis1

      Helsingissä hyvä homeopaatti on Aino Eckstein Richardinkadulla. Numero löytyy tiedustelusta. Kannattaa selvittää homeopaattia valitessa koulutus; valitettavasti on vielä viikonloppukurssin käyneitä jotka ovat "homeopaatteja". Merja Riska Sofianovasta on myös lääkäri, itse kuitenkin ehdottomasti suosittelisin Ainoa:) On erittäin hyviä kokemuksia.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45159
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      121
      25963
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      163
      10782
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9311
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7923
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe