carinaan 88 vuosimalliin?jos joku on tehnyt niin voisi vähän neuvoa.
Vastaukset 6
- iilman
ihan hyvi,kun vaan tietää mitä tekee.
- huoltokirja
Tässä on vähän iso juttu alkaa selostaa kaikkia juttuja,mutta osta Heynesin merkkikohtainen korjaamo käsikirja sen avulla homma onnistuu.
- ostappa
mielummin alfamerin korjauskäsikirja,siinä on suomenkieliset ohjeet ja hyvät kuvat...
- Saku-81
ostappa kirjoitti:
mielummin alfamerin korjauskäsikirja,siinä on suomenkieliset ohjeet ja hyvät kuvat...
Haynesin kirjan vaatii tuo homma. Muistaakseni Alfamer on tosi suppea kirja.
- tietääkseni eo ole
Saku-81 kirjoitti:
Haynesin kirjan vaatii tuo homma. Muistaakseni Alfamer on tosi suppea kirja.
tehty minkäänlaista korjauskäsikirjaa toyota carina 2:seen ainoastaan e ja aikaisempaan malliin.tai sitten joutuu tyytymään corollan 1.6 käsikirjaan siinäkään ei ole muuta samaa kuin moottori ja vaihteisto.ja autozonen sivuilta löytää corollan ja carinan moottorijuttuja.
- sen verran soveltaa
tietääkseni eo ole kirjoitti:
tehty minkäänlaista korjauskäsikirjaa toyota carina 2:seen ainoastaan e ja aikaisempaan malliin.tai sitten joutuu tyytymään corollan 1.6 käsikirjaan siinäkään ei ole muuta samaa kuin moottori ja vaihteisto.ja autozonen sivuilta löytää corollan ja carinan moottorijuttuja.
tuota corollan korjausopasta että selviää muutamasta ruuvista, niin voipi jättää suosiolla homman jonkun muun tehtäväksi.
Moneen etuvetoautoon oon kytkintä vaihtanu ilman oppaitakin, mutta opas toki helpottaa hommaa huomattavasti ja nykyisin käytän kyllä opasta jos se on saatavilla. Koska korollassa on sama kone ja laatikko, niin ei se niin vaikeeta voi olla sen oppaan avulla etteikö homma hoitusi karinaanki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251858- 126851
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267480Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 9456
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31435Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9429- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395