BMW Z3

Onko kellään tietoa tai kokemusta toimiiko Z3:en rättikatto Suomen talvioloissa? Olen ajatellut ostaa kysyisen auton, mutta katon toimivuus näinkin talvisessa maassa arveluttaa.
1320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

'toimivuus' kun on kovin kiinni siitä mitä kysyjä tarkoittaa. :)

Yksinkertainen kangaskattohan se on, en usko että on kovin lämmin ja pitää jo
vähintään kohtuullista meteliä moottoritienopeuksissa, keskusteluääntä joutuu
korottamaan. Katon raoista näkee ulos monestakin kohdasta, mutta vesi kyllä
pysyy ulkopuolella.

Toisaalta malliin on saatavana irroitettava kovakatto, jonka ainakin tiettävästi
pitäisi korjata molemmat ongelmat, mutta sitä en ole kokeillut joten en sano
mitään. ;)

Tuomas

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JJJ kirjoitti:

Onko kellään tietoa tai kokemusta toimiiko Z3:en rättikatto Suomen talvioloissa? Olen ajatellut ostaa kysyisen auton, mutta katon toimivuus näinkin talvisessa maassa arveluttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu