acer aspire 7520g

siis en tiedä miksi tämä kone toimii esim tekstinkäsittelyssä täysin holtittomasti. Kursori hyppää ykskaks aivan outoon paikkaan ja teksti menee päin prinkkalaa. Hieman epäilen tämän oudon touchpad hiiren ominaisuuksia mutta mulla ei ole hajuakaan mitä asetusta korjata..
1458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sille eip taida voida pal mittää.

henk. koht. ottaisin pois VIERITYKSEN ja KOSKETUSKLIKKAUKSEN hiiri/osoitinlaite valikosta.

myöskin hae uusin päivitys sille touchpad ajurille.

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_7520.html

tiedän että 5520G käyttää ALPS touchpadia. tarkista omasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


drives me crazy ! kirjoitti:

siis en tiedä miksi tämä kone toimii esim tekstinkäsittelyssä täysin holtittomasti. Kursori hyppää ykskaks aivan outoon paikkaan ja teksti menee päin prinkkalaa. Hieman epäilen tämän oudon touchpad hiiren ominaisuuksia mutta mulla ei ole hajuakaan mitä asetusta korjata..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu