tänävuonna Ruuna-Rauvolan ja rouva Forselin lempipaikkaan KULTARANTAAN.Olisko jollakin tietoa tästä.
Paljonkohan kaupunki
on butjetoinut
9542
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olemme sopineet asianomaisten kanssa, että asiasta ei puhuta julkisesti. On kuitenkin huomioitava, että kohde on taloudellisen tukitoimen arvoinen. Joitain asioita ei voida paljastaa julkisuudesta. Kokemuksen mukaan kateus tuottaa pahaa verta asian tiimoille.
vero varoja sen täytyy näkyä putjetissa, eikä saa olla mikään salaisuus.Tehdään Kultarannasta liikelaitos silloin nähdään paljonko se tulouttaa € kaupungin kassaan.
tunnetuksi tekemiseen. On muuten niitä ainoita järkeviä ja hyvin esiintyviä virkailijoita, mitä kaupungintalolta löytyy.
Kaupungin matkailutulot ovat pitkälti Helin ansiota. Kaikesta tietenkin voi valittaa, muutta olkaamme kiitollisia siitä, että joku viitsii ahertaa yhteisten asioidemme eteen.
Pyyteettömästi hän on tehnyt työtä Uudenkaupungin menestyksen eteen. Ilman Helin arvokasta työtä, emme olisi näin pitkällä tunnettavuudessa muualla Suomessa.
Kaikki kiitos Helille ja menestyksekästä toimen hoitamista jatkossakin!
kaupunki kilpailuttaa kaikki muutkin niin miksi ei kilpailuteta KULTARANTAA,vain onko se määrätyn "yritäjän" suojatyöpaikka vain lintukoto.
..ja täten koskematon. Koettakaa löytää kiinnostuksen kohteenne muualta. Tätä asiaa on turha enää jankuttaa. Me hoidamme politiikan Uudessakaupungissa. Keskittykää omiin töihinne.
äänemme kunnallisvaaleissa jollekin vartiaiselle?
Tähän on turha kaupunkilaisten uhrata ajatuksiaan, se on kaupungin budjetissa niin mitättömän pieni osa. Asai voi kuietnkin poikia paljon arvokasta PR:ää Uudellekaupungille, ja ennen kaikkea arvovaltaisia ja rikkaita asukkaita. Toivon että unohdatte tämän asian, jos jotain, teidän pitäisi olla tyytyväisiä että jotain uutta ja innovatiivista on nyt mahdollisesti kehittymässä. Unohtakaa se muutosvastarinta, ja antakaa päättäjille ja suunnittelijoille työrauha. Vain siten saamme hyvän tuloksen.
koska kyseessähän on vero EKUT. Kaupungin virkahenkilöt kuitenkin julkisuudessa puhuvat kokoajan säästämisestä ja EKUT on loppu.Kysyn tässä nyt paljonko kaupunki sai sitten EKUJA SUURESTA SEIKAILUSTA JA PALJONKO SIIHEN UHRATTIIN EKUJA.