..ensimmäinen suhde jossa mies on sanonut ettei halua tapella asioista vaan puhua ne selviksi. Huutamalla ja syyttelemällä ei todellakaan synny hyvää ja tasapainoista suhdetta.
Heh, mies joka puhuu tunteistaan ja ajatuksistaan, täydellinen löytö! ;)
neitsyt -mies avasi silmäni
4
1633
Vastaukset 4
- minä M
On yllättävää kuinka harvat osaavat kuunnella mitä sanotaan.
Muuten- sanotko oman kuunmerkkisi? olisi mukava tietää kun minua kiinnostaa kauriin kuumerkki. Tunnen kauris-au ja härkä-kuu sekä kauris-au ja kalat kuun. Kuu vaikuttaa todella paljon kauriisiin. Molemmat olivat esimiehinäni julkisela sektorilla. Kalat kuu-naista vedättivät vanhemmat naiset, mutta härkä kuuta ei kukaan. Nuo kauriit olivat molemmat n.30 v ja todella hyviä esimiehiä nuoresta iästään huolimatta.- herkkä kauris
kuu -merkkini on Rapu.
Itse en ole mikään ammattilainen (edes sinne päinkään) näissä astrologia -asioissa. Olen vaan lukenut erilaisia tulkintoja ja kokemuksia eri merkeistä ja sitten vertaillut niitä omiini.
Mutta tuosta olenkin kuullut että etenkin aurinko -kauriisiin vaikuttaa todella paljon tuo kuu. Saattaa tavata kauriita aivan äärilaidoista. Niitä perussynkistelijöitä ja sitten taas niitä elämäntäyteisiä kauriita. Mikä sitten kenelläkin kuu -merkkinä?
Neitsyt -miehessä on NIIN paljon hyvää, on harmillista miten jotkut ihmiset eivät näe sitä.
- kaurisnainen
Samoin kävi itselläni. Piiiiitkä liitto Jousimiehen kanssa, -joko aallon harjalla, tai sen pohjalla. Voimakkaita tunteita, -itsekeskeisyyttä jne., -ja sitten tulee neitsytmies joka kuuntelee, keskustelee, pohtii, ja huolehtii :o)
TÄYSIN HULLAANTUNUT ! - ..en usko
Mielestäni ihmiset ovat hassuja kun uskovat että horoskooppimerkki vaikuttaa tuollaisiin asioihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t70915Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227813Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67748- 49654
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59558Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26533- 46507
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞25497Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29489- 35489