..ensimmäinen suhde jossa mies on sanonut ettei halua tapella asioista vaan puhua ne selviksi. Huutamalla ja syyttelemällä ei todellakaan synny hyvää ja tasapainoista suhdetta.
Heh, mies joka puhuu tunteistaan ja ajatuksistaan, täydellinen löytö! ;)
Heh, mies joka puhuu tunteistaan ja ajatuksistaan, täydellinen löytö! ;)
Vastaukset 4
Vanhimmat
On yllättävää kuinka harvat osaavat kuunnella mitä sanotaan.
Muuten- sanotko oman kuunmerkkisi? olisi mukava tietää kun minua kiinnostaa kauriin kuumerkki. Tunnen kauris-au ja härkä-kuu sekä kauris-au ja kalat kuun. Kuu vaikuttaa todella paljon kauriisiin. Molemmat olivat esimiehinäni julkisela sektorilla. Kalat kuu-naista vedättivät vanhemmat naiset, mutta härkä kuuta ei kukaan. Nuo kauriit olivat molemmat n.30 v ja todella hyviä esimiehiä nuoresta iästään huolimatta.
kuu -merkkini on Rapu.
Itse en ole mikään ammattilainen (edes sinne päinkään) näissä astrologia -asioissa. Olen vaan lukenut erilaisia tulkintoja ja kokemuksia eri merkeistä ja sitten vertaillut niitä omiini.
Mutta tuosta olenkin kuullut että etenkin aurinko -kauriisiin vaikuttaa todella paljon tuo kuu. Saattaa tavata kauriita aivan äärilaidoista. Niitä perussynkistelijöitä ja sitten taas niitä elämäntäyteisiä kauriita. Mikä sitten kenelläkin kuu -merkkinä?
Neitsyt -miehessä on NIIN paljon hyvää, on harmillista miten jotkut ihmiset eivät näe sitä.
Samoin kävi itselläni. Piiiiitkä liitto Jousimiehen kanssa, -joko aallon harjalla, tai sen pohjalla. Voimakkaita tunteita, -itsekeskeisyyttä jne., -ja sitten tulee neitsytmies joka kuuntelee, keskustelee, pohtii, ja huolehtii :o)
TÄYSIN HULLAANTUNUT !
Mielestäni ihmiset ovat hassuja kun uskovat että horoskooppimerkki vaikuttaa tuollaisiin asioihin.