Heips!

Hei, tajusin eilen että mun tulevaisuus on lääkiksessä. Millon pääsykokeet on ja mitä niihin pitää lukea?
3445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lääkiksessä niin aloitapa se tulevaisuus ottamalla itse selvää.

Äänestä
  • Ne on toukokuun lopulla joku 25. Kannattaa koittaa, eihän sitä ikinä tiedä. Ite haen vasta ens vuonna Turkuun.

    Äänestä

Jotta pääsisit lääkikseen, sinun pitää hallita pääsykoekirja Galenos, lukion pitkä fysiikka ja pitkä kemia, ja lisäksi pystyä kokeessa oppimaan uutta ja soveltamaan ja yhdistelemään sitä em. aiheisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hakija836353 kirjoitti:

Hei, tajusin eilen että mun tulevaisuus on lääkiksessä. Millon pääsykokeet on ja mitä niihin pitää lukea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu