Hermostunut lastenhoitaja

Mikä se lapsille huutava eukko oikein on? Tulee aamuisin vastaan Etelän vierotien pyörätietä rattaiden ja lapsien kanssa. Yksikin päivä sen huuto ja kirkuminen kuului satojen metrien päähän.
3832
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sille eukolle, jos hinnasta sovitaan voin vilauttaa persettänikin!

Äänestä

Olen lukenut ennenkin kyseisestä lastenhoitajasta täällä...eli moni muukin pistänyt hänet merkille. Jos palkkaa saava hoitaja, ilmoitus päivähoidon ohjaajalle, jos toiminta epämääräistä.

Äänestä

löytää kutsumusammattinsa :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelevä työmatkalainen kirjoitti:

Mikä se lapsille huutava eukko oikein on? Tulee aamuisin vastaan Etelän vierotien pyörätietä rattaiden ja lapsien kanssa. Yksikin päivä sen huuto ja kirkuminen kuului satojen metrien päähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu