Hei te kalaihmiset ja kaikki muutkin tietysti!
Tässä ollaan oltu yhteydessä erään kalaherran kanssa ja ehkä asteen verran tilanne on alkanut jo vakavoituakin. :) Miten tästä kannattaisi juttua jatkaa, jotta pääsisi oikeasti tuntemaan tämän kalaherran? Kovasti tuntuu haluavan oppia tuntemaan minut, mutta itsestään ei ole antanut kovin paljoa. Olisiko liikaa, jos kyselisi häneltä enemmänkin asioita vai onko parempi antaa hänen itse kertoa, kun tuntee tilanteen sopivaksi? Miten yleensä suhde kalaherroihin on alkanut ja syttynyt liekkeihin? :) Kuinka kalat yleensä näyttävät juuri kiinnostuksensa?
Kovasti tuntuu huolehtivankin minusta: laitathan sitten lämmintä päälle; hänestä ei kuulemma kannata nähdä unia, koska saisin vain painajaisia... jne :) Onko tämä juuri tyypillistä kaloille?
Muutoinkin meillä on hyvin samanlaiset kiinnostuksen kohteet, arvot ja jutut menevät yleensäkin hyvin yhteen. Tämän kalan kanssa voisin hyvin ajatella jotakin pidempääkin!
Lähentymistä kala(m):n kanssa
6
2335
Vastaukset
- mies38
niin.
itse uskoin tuohon "mystiseen" rakkauteen. on totta että näitä luonteita on tutkittu ja jotain perää niissä on.
kuitenkin!!!
hyvään parisuhteeseen tarvitaan muutakin kuin kala ja skorpiooni.
tässä kalamiehenä universumin viimeisenä "kierron" edustajana voin sanoa että konjuktiot ja nousevat kuut näyttivät yhdessä suhteessa hyvää ja parasta. Ja aivan katasroffi siitä syntyi.
Kun unohdin moiset rakkauden "taivaan viritykset" löysin ihastuttavan ihmisen rinnalleni.
Täytyy myöntää kuitenkin että tämä on rapu ja vesimerkkien edustajat menevät hyvin yhteen.
Kuitenkin tätä ennen rukoilin taivaan Jumalaa antamaan hyvän puolison ja niin kävi =) - tuttavuutta
olen minäkin tehnyt kalatherran kanssa ja aivan samanlainen on. Kovasti haluaa puhua puhelimessa ja yhteyttä pitää, siis kaksikin tuntia ilman yhteyttä on hänestä liikaa. Puhelimessa sitten ollessamme, saattaa olla montakin minuuttia sitten ihan hiljaista ;D, vaikka niin kovin halusi jutella. Olen itse jouskari, hyvin tulemme tämän miehen kanssa juttuun, mutta välillä tuntuu, ettei hän oikein halua/uskalla antaa itsestään ja minä taas en kauaa jaksa pohdiskella, vaan menen etiäpäin.
- Skoputyttö
Jaa niitä on siis muitakin kalamiehiä liikkeellä, jotka on vieneet skoputytöiltä jalat alta - sitä on siis liikkeellä! Mutta ihan samalta kuulostaa kuin meidänkin tuore tuttavuutemme, kaikki osaset loksahtivat heti kohdalleen ja vahva yhteys on käsinkosketeltava. Välillämme on vain niin monta isoa estettä, että mahdollisuutta mihinkään vakavempaan ei kenties ole edes olemassa, vaikka hän kuinka tuntuisi Juuri siltä Oikealta, jota olen koko tähänastisen elämäni odottanut.. :(
- hänet
vain, sellaisia me olemme.
- Nina.
kuinka kävi?
Onnea matkaan!- Scorpion(n)
Kiitos teille vastanneille! Huomaan, että nyt tässä meidän tilanteessa on menneillään eräänlainen odotteluvaihe. Hän on kyllä välillä heitellyt ilmoille pieniä vihjailuja, mutta tämä meidän pitkän pitkä välimatka varmasti vaikuttaa tilanteeseen. Saa nähdä, kuinka käy. Ei tässä kuitenkaan mikään kiire ole. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?971998- 901415
- 1121177
- 761057
- 1211052
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57903- 49849
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis58819- 36812
- 33713