perhepäivähoidon lapsi määrät...

Mitenkäs perhepäivähoitajien lapsimäärät nykyisin???
Lääninhalliatukseen on tehty valitus ilmeisesti ihan turhaan...
2516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuskin niitä kiinnosti kyseinen asia... ehkä oli jotakin "tärkeempää" asiaa mietittvänä

Äänestä
  • Kannattaisiko ottaa pohdinnan alle kuntalisän käyttöönotto Nakkilaan! Varmaan olisi kunnallisille hoitopaikoille vähemmän tarvetta ja ei tarvitsisi ylipaikoilla lapsia pitää. Halvemmaksikin kuntalisä kunnalle tulisi, kuin se kunnallinen hoitopaikka!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suka kirjoitti:

Mitenkäs perhepäivähoitajien lapsimäärät nykyisin???
Lääninhalliatukseen on tehty valitus ilmeisesti ihan turhaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu