Primera P10 bensa/takakontti kahva rikki

No niin, kenelläkään samoja kokemuksia?
Bensa/takakontti kahva meni rikki, eli siis siitä kun vetää ei tapahdu mitään. Mihin se vaijeri menee? Miten sen sais taas toimimaan?

=)
1431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

bensatankin luukulle ja takakontin avaussysteemiin. Eli takakontin alareunassa on kolo jossa on lukitussysteemi. Katso ettei ole sieltä irronnut. Tarkoitat siis että tankin luukun aukaisu toimii edelleen? Vetämällähän aukeaa se takakontti. Bensatankin luukun vaijeria pääsee tutkailemaan, kun purkaa takakontin vasemman puolen verhoilua. Eli nypit varovasti niitä pyöreitä harmaita muoviklipsejä irti ja vedät sitä huopaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marcs kirjoitti:

No niin, kenelläkään samoja kokemuksia?
Bensa/takakontti kahva meni rikki, eli siis siitä kun vetää ei tapahdu mitään. Mihin se vaijeri menee? Miten sen sais taas toimimaan?

=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu