Hei Kaikki Kasarihenkiset!
Viime lauantaina sattumalta radiokanavana oli Nova.
Iloiseksi yllätykseksi kuulin pitkästäaikaa
Nipa "Dingo" Neumannin äänen radioaalloilla!
Sieltä tuli lisäksi niitä upeita tuttuja Dingo-biisejä!
Ja lopuksi tuli ihan uuskin biisi: Skorpioninainen!
Kyllä oli niin tutun kuulosta Nipaa ja Dingoo!
Muistan niin hyvin sillon kun oli nuorempi (vieläkin nuori kyllä)
ja jännäs lauantain listaa Levottomine Tuhkimoineen, Autiotaloineen jne..
Tuossa hengessä
HAASTAN SINUT
Dingon ja kasarimuistojen ystävän
NYT
tämänpäivän listajännäykseen!!!
Pelinhenki:
Toivotaan Novalta Dingon SKORPIONINAISTA
Näin taas Dingo listaykköseksi
ihan niinku sillon ennen!!!
* HAASTE *
6
680
Vastaukset
- Hörökorvatyttö
Mä oon yrittäny kelata joka kerta ku oon radiosta nyt kuullu tota Skorpiooninaisen kertsii. Nyt tuntuuu tai oikeestaan kuullostaa siltä että se on nyt vihon viimein puikoissa! Mitä mieltä?
Meneeks kertsi ihan oikeesti näin:
aamen skorpioninainen
me rakkauttasi kerjätään
sydän pantiksi jäi myös sinne
pölyä keräämään
älä jätä skorpioninainen
jos henkiin jään
makea myrkky sydämessä
ehkä viimeinen hengenveto tässä
aamen skorpioninainen
Onks se näin??- Make
lailla just noin menekin!
- Andy-Dingofani
...saada Dingo taas listojen kärkeen! Itselläni ei muistoja ajalta ole (nuori vielä), mutta ei oo kovempaa bändiä kuin DINGO!!!!
- kyllä toki
kärkeen ja kohisten!!!
- oooööööööööööööööööööööööö
kyllä toki kirjoitti:
kärkeen ja kohisten!!!
Voi vitsi, olisin halunnut kuunnella sen haastattelun. Oma mielipiteeni on se että dingo ei voi nousta listasuosikiksi uutuus biiseillä. Dingon aika oli ja meni ja sen ajan -82-86 biisejä sais soittaa enemmän. Olen myös niiden entisten bäntiläisten puolella. Neuman ei olisi saanut nostaa enään dingoa ylös kuopasta mikäli entiset (-82-86)bäntiläiset olisivat vastustaneet tätä. Dingo oli paljon parempi silloin -82-86 vaikka en silloin elänyt.
- kepakko..
oooööööööööööööööööööööööö kirjoitti:
Voi vitsi, olisin halunnut kuunnella sen haastattelun. Oma mielipiteeni on se että dingo ei voi nousta listasuosikiksi uutuus biiseillä. Dingon aika oli ja meni ja sen ajan -82-86 biisejä sais soittaa enemmän. Olen myös niiden entisten bäntiläisten puolella. Neuman ei olisi saanut nostaa enään dingoa ylös kuopasta mikäli entiset (-82-86)bäntiläiset olisivat vastustaneet tätä. Dingo oli paljon parempi silloin -82-86 vaikka en silloin elänyt.
Dingohan oli pari viikkoa sitten Radio Suomen listan ykköspaikalla.
Tällä hetkellä sijalla 6.
Että kyllä sinne kärkeen Dingo vain nousi.
Edellinen kirjoittaja on vittuuntunut kun pojat pärjää ja rahaa tulee.
Nipan viime vuoden tulot oli 120000€, paljos sulla oli korvaukset=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859