Pihassamme kasvoi joitain krookuksia ja tulppaaneja, viime kesänä siirsin sipulit toiseen paikkaan ja vanha "penkki" sai kasvaa ruohikoksi.
Mutta nyt esiin tulee vielä joitain taimia, oisko krookusta, narsissia tai tulppaania.
Siispä, voinko siirtää taimet nyt jo toiseen paikkaan vai vasta sitten , kun kukat jo lakastuneet loppukesästä.
KIITOS!
Miten ois
parasta tehdä?
2
474
Vastaukset
- ova kukkineet
ja lakastuneet, syksymmällä. Anna sipulien kerätä paikoillaan uutta ravintoa, ennen lepokautta vasta sitten uuteen paikkaan.
- kivannäköisiä
vaikka kukkisivat siellä nurmikossakin.
pienet sipulikukat kukkivat hyvin nurmikossakin. Isommat, kuten narsissi, vaatii vähän multaakin, mutta on sekin aika sitkeä.
Scillat, helmililjat, lumikellot, krookutset voi jättää nurmikkoonkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688412Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195780Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2524726Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli504570Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614085Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603910SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673712- 901678
- 901138
- 42827